😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаСтартап
8 липня 2024, 08:48
2024-07-08
Школяр з Сумщини створив робота-розмінувальника, що трансформується у дрон-камікадзе. Як працює розробка
Підліток із Шостки Єрмак Роговий створив модель унікального робота-розмінувальника, що може перетворюватися на дрон-камікадзе. Він може виявляти протипіхотні та протитанкові міни. Керувати пристроєм можна дистанційно. Тож фахівець, який ним управлятиме, у разі вибуху не травмується. Крім того — робот універсальний.
Підліток із Шостки Єрмак Роговий створив модель унікального робота-розмінувальника, що може перетворюватися на дрон-камікадзе. Він може виявляти протипіхотні та протитанкові міни. Керувати пристроєм можна дистанційно. Тож фахівець, який ним управлятиме, у разі вибуху не травмується. Крім того — робот універсальний.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Олени Лоскун.
Єрмаку Роговому із Сумщини 15 років, повідомляє ТСН. Технікою хлопець почав захоплюватися ще років з трьох. Щоб талант не пропадав дарма — батьки відвели Єрмака на станцію юних техніків.
Та справжня гордість Єрмака — модель універсального робота-розмінувальника. Його прототип вирішив розробити, бо, каже, подібна техніка зараз дуже потрібна військовим і рятувальниками. Пристрій оснащений клешнею-маніпулятором, камерою і працює на дистанційному управлінні. Він за допомогою спеціального металошукача може виявляти протитанкові та протипіхотні міни під землею на глибині до 30 сантиметрів. Завважки робот лише у кілька кілограмів, тому наїхавши на міну — не підірветься.
«Коли він бачить можливе місцерозташування міни, він буде видавати звуковий сигнал. Якщо на поверхні лежить міна, може взяти її маніпулятором, а так він викидає маркер», — каже винахідник.
Собівартість такого приладу 7000–8000 грн. Але Єрмаку обійшовся приблизно у 1000 грн. Від ідеї до втілення її у життя знадобилося близько року. Винахіднику на всіх етапах допомагав керівник гуртків станції юних техніків Євгеній Небилиця. Він розповідає: насправді робот багатофункціональний. Його можна буде використовувати не лише для розмінування.
«Якщо використати такий робот, як дрон-камікадзе, то якраз пластик ПВХ підійде дуже гарно. Адже він дешевий, це буде одноразовий робот. Може нести на собі вантаж, або якусь вибухівку», — каже керівник гуртків станції юних техніків Євгеній Небилиця.
«З цим роботом я виступав у МАНі два роки. У минулому році мені, на жаль, не вдалося виграти місце в Україні, але я здобув 1 місце на області. У цьому році вже краще: на області у мене було 1 місце, по Україні — третє», — каже Єрмак.
«За 3 роки вклали власних майже $100 000 зароблених на софті». Як колишній сапер створив дрон для розмінування, в який проінвестували Фонд стартапів, Brave1 та ексCEO Google
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.