У третьому щорічному фестивалі ігор від українських інді-розробників, що ще не вийшли в реліз, беруть участь 64 гри від українських незалежних розробників. 33 гри з-поміж них мають безоплатні демоверсії.
Ознайомитися з проєктами можна на сайті Indie Cup Ukraine. Кожна гра має власний профіль, в якому представлені трейлери, скріншоти та опис проєкту.
До складу журі увійшли 77 експертів з України та світу, зокрема і представники CD Projekt RED, Remedy Entertainment, Bloober Team, Ripple Effect Studios тощо.
Ігри-учасниці змагаються за перемогу у чотирьох номінаціях конкурсу:
Gameplay Excellence Award — Найкраща гра фестивалю за геймплеєм
Rising Star Award — Найкращий проєкт, розроблений командою з 1-5 людей, без видавця
Critics’ Choice Award — Найкращий проєкт на думку ігрових журналістів
Creators’ Choice Award — Найкращий проєкт на думку відеоблогерів та стрімерів
Переможці у номінаціях отримають винагороди, а всі інші учасники — зворотний звʼязок від журі. Крім того, з Indie Cup співпрацюють потенційні інвестори та видавці, які можуть звернути увагу на проєкти на розробників. Учасники Indie Cup Ukraine’24 також отримають запрошення на Ukrainian Games Festival 2025 у Steam, який команда GTP Media проводить в межах ініціативи Ukrainian Games.
Майбутні події Indie Cup. Всі учасники Indie Cup Ukraine’24 зможуть взяти участь у наступному розпродажі Indie Cup на Steam, а також — в інших наших подіях на інших платформах.
Перший раунд оцінювання буде проводитись з 14 листопада по 1 грудня. Номінантів Indie Cup Ukraine’24 оголосять вже 4 грудня 2024 року.
Про початок приймання заявок на Indie Cup Ukraine’24 команда GTP Media оголосила на початку жовтня.
«Навіть для виробників трун і пам’ятників я писав тексти». Як стати game-тестувальником під час війни: історія колишнього металурга, страховика, копірайтера
34-річний Андрій Зубков під час війни увійшов в IT, докорінно змінивши свою кар'єру і буденне життя. Тепер він QA Engineer у компанії Pingle Game Studio — тестує ігри. А до цього працював на металургійному комбінаті, в страхуванні та навіть копірайтером. Свою історію про вхід в нове життя Андрій розповів dev.ua.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.