Промо на dev.uaТаке життя
26 вересня 2023, 14:00
2023-09-26
Дедлайни не чекають: інтернет від «Мережі Ланет» навіть без світла
У сучасному світі, що залежить від технологій і доступу до інтернету, втрата електроенергії може стати серйозним випробуванням, особливо якщо у вас є важливі завдання, які потрібно виконати до дедлайну. Але не варто впадати у відчай, адже провайдер «Мережа Ланет» подбав про своїх абонентів і надав можливість використовувати інтернет без світла, щоб встигнути виконати свої завдання. Як це працює і що для цього потрібно — розберемося докладніше.
Компанія «Мережа Ланет» врахувала всі труднощі, з якими довелося зіткнутися минулого року, коли через постійні обстріли об'єктів інфраструктури вся країна регулярно опинялася без електрики. Протягом року командою провайдера було виконано величезну роботу, щоб наразі обладнання провайдера було зарезервовано на всі 100%.
Зокрема, для цього:
закуплені та встановлені високоефективні LiFePo4-акумулятори;
забезпечені генераторами найбільші вузли рівня агрегації;
активно будується сегмент оптичного інтернету, завдяки чому деякі абоненти можуть підключити якісний гігабітний інтернет за технологією PON.
Точний час роботи інтернету без електропостачання залежить від того, з якою потужністю використовуватиметься джерело живлення. Мінімальний час автономності вузлів рівня доступу становить 8 годин, а в середньому пристроїв вистачає на 14 годин. Це забезпечує безперервну роботу та дасть змогу задовольнити потреби у зв’язку та доступі до інформації в будь-яких умовах. Окрім цього, відсутність світла не впливатиме на швидкість і якість зв’язку.
Як працює інтернет без світла від «Мережі Ланет»
Провайдер вже подбав про те, щоб його абоненти мали доступ до інтернету навіть за відсутності електроенергії. Для цього обладнання провайдера забезпечене джерелами резервного живлення (UPS) — пристроями, які накопичують електроенергію під час нормального електропостачання та надають її в разі відключення.
Отже, щоб користуватися інтернетом без світла, вам треба лише під’єднати кабель напряму до комп’ютера чи ноутбука, або заживити роутер від powerbank (для цього доведеться придбати додатковий перетворювач напруги) чи UPS/мініДБЖ — пристрою, який накопичує електроенергію під час нормального електропостачання та надає її в разі відключення. Ці необхідні додаткові пристрої ви можете вигідно та зручно придбати напряму у провайдера.
Якщо ж у вас заведений оптичний інтернет, то, крім роутера, вам доведеться також заживити та термінал за допомогою джерел безперебійного живлення.
Дізнатися про джерела безперебійного живлення, а також про те, який час доступу до мережі без світла воно може забезпечити, ви можете на сайті провайдера, ввівши потрібну адресу в розділі Карта покриття. Також ви можете отримати більш детальну консультацію оператора «Мережі Ланет». Для цього залишайте заявку на сайті або звертайтесь за вказаними контактами:
Бойова гігієна. Чим небезпечний WiFi на передовій, та чому інколи прилітає по Starlink: пояснює айтішник
Володимир Степанець, Senior Systems Architect в EPAM Poland написав великий пост-пояснення про те, чим небезпечний інтернет на передовій та чому роздавати його не варто як з терміналів Starlink, так і зі смартфону.
Публікуємо його аргументи, правила та поради.
Для айтішників – хоч зірку з неба. Закарпаття приєднають до румунського інтернету
З початку війни до Закарпаття переїхала велика кількість IT-спеціалістів. Зараз їх в регіоні вже близько 35 000. А було дві. Переселенці повинні були вирішувати на новому місці багато побутових проблем, як, наприклад, знайти житло, робоче місце, стати на облік у військкомат.
Як рф захоплює український інтернет у Херсоні, та хто за цим стоїть: розслідування Wired
росія захоплює український інтернет. В окупованій Україні користувачів російського інтернету піддають потужній цензурі та моніторингу. Як влаштована ця система, розповідає Wired. dev.ua переказує найцікавіше з матеріалу.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі