Наталя ХандусенкоНавколо IT
6 листопада 2023, 16:45
2023-11-06
В Україні з'явилась онлайн-гра з медіаграмотності «Хайп проти Правди». Учасники можуть виграти квитки на відвідини штаб-квартири НАТО в Брюсселі
Онлайн-гра «Хайп проти Правди» створена з метою допомогти покращити вміння українців відрізняти фейки та маніпуляції, створені росією, від правдивої інформації.
Онлайн-гра «Хайп проти Правди» створена з метою допомогти покращити вміння українців відрізняти фейки та маніпуляції, створені росією, від правдивої інформації.
Гру «Хайп проти Правди»розробив Центр інформації та документації НАТО спільно з Центром стратегічних комунікацій StratCom Ukraine, повідомляє «Детектор медіа».
Протягом 10 хвилин у грі відбуватиметься активне експериментальне навчання. Гравець матиме завдання — постати у ролі фальшивого медіамагната і поширювати дезінформацію, забувши про етичні норми, відповідаючи на питання про цінності НАТО чи допомогу Україні.
Щоб досягти успіху в грі, потрібно вибирати варіанти, які є явно фальшивими, маніпулятивними та вводять в оману, адже так можна набрати якомога більше підписників і підняти свій рейтинг.
Через такі абстрактні, але водночас близькі до реальності сценарії учасники гри побачать, як фейки працюють у реальному житті, у який спосіб і за допомогою яких тактик і технік створюється маніпулятивний контент, а також до яких негативних дій можуть призвести такі дії.
Наприкінці гри учасникам будуть надаватися поради стосовно того, як можна протидіяти інформаційній загрозі.
У гравців є можливість виграти два квитки й особисто відвідати штаб-квартиру НАТО в Брюсселі та дізнатись всю цікаву інформацію з перших уст. Для цього після проходження гри слід заповнити аплікаційну форму для участі у розіграші.
Логістику ЗСУ хочуть оцифрувати за IT-стандартами НАТО. Військові вже вивчають систему LOGFAS. Розповідаємо, як це працює, та коли впровадять
Логістику й облік у ЗСУ досі ведуть у паперових журналах. З літа Міноборони вирішило перевести армію на цифрові колеса і впровадити ІТ-систему логістики НАТО LOGFAS. Як вона працює і що дасть військовим, пояснив Forbes. dev.ua публікує найважливіше з матеріалу.
Без бойових відпрацювань, але озброєні мапами та маркетами. Як курси військового менеджменту наближають Україну до НАТО
Військовий союз НАТО має за мету організувати безпеку країн-учасників за допомогою військових і політичних засобів. Не дивно, що Україна прагне долучитись до Північноатлантичного альянсу, що з 2019 році закріплене на конституційному рівні. У межах цього в тому числі будуть впроваджені стандарти НАТО у всіх військових структурах. І хоча на законодавчому рівні вони ще не цілковито введені, в умовах повномасштабної війни, яка ведеться на території України, військові підрозділи вже бачать сенс у практичному переході на такі стандарти.
Військова школа «Боривітер» запускає курси з військового менеджменту відповідно до стандартів НАТО
«Боривітер» анонсував старт навчальної програми з напрямів військового процесу прийняття рішень, яка розпочинається в серпні. Деталі для dev.ua розповів співзасновник школи Орест Білоус.
Війна за стандартами НАТО. Як працюють сучасні технології, ситуаційні центри та мережево-центричність на війні в Україні
Створення мережі ситуаційних центрів було передбачено рішенням РНБО від 4 червня 2021 року, наказом № 396 від 23 грудня 2021 року Міноборони було утворено робочу групу з цього питання. Але лише після початку повномасштабного вторгнення українські військові стали на крок ближче до натовських стандартів.
Марина Ціркун, членкиня ГО «Аеророзвідка», керівниця напряму С4ІSR, розповіла деталі про роботу системи ситуаційних центрів і пояснила концепцію ведення мережево-центричних війн.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі