HOT від «Стас IT-глаз» — відео про міграцію айтішників
Марія БровінськаУвійти в ІТ
1 липня 2022, 15:00
2022-07-01
Хочеш світчнутися в IT? Ось 10 (не)простих способів стати айтішником безкоштовно
Вчора Мінцифра оголосила про старт безкоштовної програми для тих, хто хоче стати айтішником, змінивши попередню професію. Проте державна програма — не єдиний варіант стати айтішником, отримавши потрібні знання та навички не власним коштом. Багато організацій на час війни створили власні фонди, що спонсоруватимуть українців. Зібрали їх усі в одному матеріалі.
Вчора Мінцифра оголосила про старт безкоштовної програми для тих, хто хоче стати айтішником, змінивши попередню професію. Проте державна програма — не єдиний варіант стати айтішником, отримавши потрібні знання та навички не власним коштом. Багато організацій на час війни створили власні фонди, що спонсоруватимуть українців. Зібрали їх усі в одному матеріалі.
Освітня програма запроваджена Міністерством цифрової трансформації як пілотний проєкт разом з USAID, Binance та UNDP.
В рамках першого етапу планують навчити 1000 людей. Голова Мінцифри зазначив, що на другому етапі, після апробації цього підходу, вони планують навчити ще 2000 людей, і далі масштабувати цей проєкт до показників від 10 000 до 60 000 студентів, що зможуть безкоштовно пройти навчання.
SheCodes Foundation вирішили безкоштовно навчити 10 000 українських жінок, що були змушені залишити власні домівки, програмуванню, щоб відкрити нові кар’єрні можливості.
Українським біженкам або жінкам, які проживають в Україні можна подати заявку, щоб безкоштовно навчитися кодувати.
Після того, як заповните заявку, команда в найближчий час її розгляне і повернеться із відповіддю.
До програми уже долучилося майже 3 000 українських жінок.
Projector Institute запустив Projector Creative & tech Foundation для навчання 5000 українських жінок новим професіям у креативних та IT-індустріях.
Кошти на стипендії зберуть за допомогою міжнародної фандрейзингової програми та вкладення Projector Institute.
Також Projector Foundation надаватиме кар’єрну підтримку — доступ до бази вакансій, комунікацій з потенційними tech компаніями, консультації з написання резюме, проходження співбесіди тощо.
Подати заявку на отримання стипендії можуть українки, які через війну втратили роботу та змушені були змінити місце проживання. Вимагається володіння англійською не нижче Intermediate.
IT-школа Beetroot Academy запустила безкоштовний ознайомчий курс про професії в ІТ, що розрахований на людей із бажанням працювати в ІТ та не можуть визначити яку спеціальність обрати.
Онлайн-курс, як зазначено в описі навчання, познайомить усіх бажаючих з п’ятьма спеціальностями: Project management, UI/UX-дизайн, QA Manual, а також Front-end та Python-розробка.
Кожній з професій присвячений окремий модуль з чотирьох уроків і практичних завдань. Курси потрібно проходити самостійно. Усі матеріали викладені українською та англійською мовами. Зареєструватися можна тут.
Також школа відкриває стипендіальну програму для українців, які втратили роботу через війну. Мета — допомогти щонайменше 1000 українцям здобути освіту та знайти роботу у сфері ІТ.
Податися на стипендії можуть всі повнолітні українці, які залишилися без роботи через війну та прагнуть опанувати нову професію в ІТ. На кандидатів чекає три етапи відбору.
Українки можуть стати розробницями в естонській школі кодування
Всі студентки, яким виповнилось 18 років, та хто володіє англійською, можуть до 12 червня 2022 року подати заявку на навчання до естонської школи kood/Jõhvi.
Щоб подати заявку потрібно спершу пройти когнітивну гру на www.kood.tech. Вона перевірить пам’ять, аналітичне мислення та навички розв’язування проблем. Вміти та розуміти програмування для цього не потрібно.
Ті, хто пройшов когнітивну гру, будуть запрошені на інтенсивний тритижневий навчальний табір із кодування Selection Sprint.
200 найкращих студенток з України отримають стипендію та безоплатне проживання під час навчання в естонській школі кодування.
Вінницька IT-академія реалізує соціальний проект для біженців, які постраждали від війни, та участників бойових дій з росією, в рамках якого готуватиме айтішників із гарантованим працевлаштуванням та поверненням їх в Україну.
Онлайн-школа програмування, 90% випускників якої знаходять роботу в IT. Базову навчальну програму на платформі можна пройти безкоштовно. Тривалість — 2 тижні. Доступні курси: Java, Frontend, Fullstack, Python, QA, UI/UX Design, Recruiting.
Після проходження базового курсу зацікавлені студенти можуть продовжити навчання та подати заявку на проходження повної 4-місячної програми.
Формат навчання — безкоштовно до працевлаштування. Після отримання роботи в ІТ випускники сплачують відсоток від своєї зарплати.
Університет також запускає безплатний курс-інтенсив з кібербезпеки для людей, які хочуть опанувати професію експерта або влаштуватися на роботу в цій галузі. Це базовий курс, завдяки якому учасники отримають практичні навички, необхідні для старту в роботі фахівця з кібербезпеки.
Для участі у курсі потрібно володіти англійською на рівні intermediate та вище, бо доведеться опрацьовувати безліч матеріалів англійською. Також учасникам варто мати базові технічні або математичні знання. Онлайн-навчання почнеться у середині травня і триватиме три місяці. Дізнатися більше та залишити заявку можна на сайті.
Онлайн-школа від IT-компанії Boosta пропонує усім охочим освоїти нову digital-професію на безкоштовних курсах. Обирайте один із чотирьох напрямів: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr.
Отримати доступ до будь-якого з цих курсів можна, заповнивши Google-форму.
«Уже обирала нове робоче місце в офісі». Інтерв'ю з українкою, якій Apple відмовила через війну з росією
Катя Трусова — українська айтішниця, яка живе та працює в американському місті Остін, штат Техас. Нещодавно її пост у мережі LinkedIn зібрав понад 23 000 реакцій. У ньому дівчина розповіла, як майже перейшла працювати до компанії Apple, однак в останній момент отримала відмову, пов’язану з повномасштабною війною в Україні. Ми зв’язалися з Катею та дізналися деталі резонансної історії.
10+ сертифікацій Coursera, які стануть плюсом не тільки у резюме, а й до зарплати
Усі мріють повчитися у техногігантів, але часто досягти такої мети непросто, а ще й дорого. В епоху розвиненого онлайн-навчання такі можливості стають дедалі доступнішими: безліч компаній пропонують свої курси та сертифікації на міжнародних освітніх платформах. На Coursera можна знайти десятки корисних навчальних програм з машинного навчання, проджект-менеджменту, і не тільки від Google, IBM або великого закордонного університету. Тут — 10+ сертифікацій, які прикрасять резюме будь-якого айтішника.