Олександр КузьменкоНавколо IT
16 листопада 2023, 11:49
2023-11-16
У Мінцифри створили тест на знання правил безпеки в мережі — «Кіберграм». Після проходження дають сертифікат, яким можна поділитися в соцмережах чи додати в CV
Мінцифра запускає «Кіберграм» — тест на розуміння кібергігієни та вміння захищати свої персональні дані. Він містить всього 15 питань про базові принципів безпеки в цифровому середовищі.
Мінцифра запускає «Кіберграм» — тест на розуміння кібергігієни та вміння захищати свої персональні дані. Він містить всього 15 питань про базові принципів безпеки в цифровому середовищі.
За даними Держспецзв’язку, лише за перші чотири місяці війни хакери здійснили понад 790 атак на кіберсектор України. Тому важливо, щоб українці у всіх сферах знали, як захистити себе та свої дані в мережі. Щоб кожен міг перевірити свої знання, Мінцифра розробила Кіберграм.
Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан, говорить, що цифрове середовище — це простір для можливостей, навчання, роботи та комунікації.
«Кожен онлайн-користувач має право на безпеку та захист у мережі. Ми створюємо освітні продукти, які мають на меті ознайомити українців з базовими правилами безпеки в інтернеті. А Кіберграм — це надійний спосіб перевірити свої знання й уникати помилок на практиці», — пояснює вона.
захист пристроїв та безпечне підключення до інтернету;
захист персональних даних і приватності, безпека в інтернеті;
захист особистих прав споживача від шахрайства та зловживань;
захист здоров’я і добробуту;
захист навколишнього середовища.
Кіберграм проходиться дуже швидко і містить всього 15 запитань. Вони визначають рівень володіння навичками безпечної поведінки в мережі. Після проходження тесту користувач отримує сертифікат, який можна поширити у в соцмережах чи додати до свого CV.
У Мінцифрі обіцяють запустити «смартмобілізацію» протягом наступних двох місяців. У цій моделі кожен військовозобов’язаний зможе обирати, де хоче служити
«Зараз країна з дуже талановитими людьми де-факто випалює свій потенціал на роздрібні речі, щоб перебиватись фінансовими латками». Інтервʼю з академдиректором Кібербезпеки KSE
Історії айтівців, які повертаються до життя після ЗСУ, в новому відео-проєкті «З фронту в IT»
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».