💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Наталя ХандусенкоГаджети
21 березня 2024, 10:41
2024-03-21
Компанія Ілона Маска Neuralink показала першого пацієнта з мозковим імплантатом, який керує комп'ютером силою думки (відео)
Компанія Neuralink Ілона Маска, розробляє мозкові імпланти з 2016 року, вперше вживила імплант у мозок людини у січні цього року. Через місяць мільярдер повідомив, що пацієнт повністю одужав і навіть міг керувати комп’ютерною мишкою за допомогою думок.
Тепер компанія поділилася короткою публічною демонстрацією на X за участю 29-річного чоловіка на ім’я Нолан Арбо, який став першим пацієнтом-людиною. Раніше компанія тестувала BCI на тваринах, зокрема на шимпанзе, і деякі з її методів тестування на тваринах були предметом федеральних розслідувань.
У відео Нолан Арбо розповів, що був паралізований нижче шиї після нещасного випадку під час дайвінгу вісім років тому. Також пояснює, що після імплантації — за його словами, операція була «надзвичайно легкою» — йому довелося навчитися розрізняти «уявний рух від спроби руху», щоб навчитися керувати курсором на екрані, пише Engadget.
«Багато з того, з чого ми починали, були спроби рухати, — каже Арбо. «Я намагався рухати, скажімо, правою рукою вліво, вперед, назад. І згодом, я думаю, мені стало інтуїтивно зрозуміло, що я можу уявити, як рухається курсор».
Під час демонстрації, в якій також бере участь інженер Neuralink, Арбо показує роботу BCI, переміщуючи курсор по екрану ноутбука і ставлячи на паузу музичний плеєр на екрані. За його словами, імплантат дозволив йому грати в шахи та Civilization VI. Він зазначив, що раніше користувався іншими допоміжними пристроями, такими як жувальні палички, але імплантат Neuralink дозволив йому грати в довші ігрові сесії, а також грати в інтернеті. Він сказав, що може працювати близько восьми годин, перш ніж імплантат потребує підзарядки (як відбувається зарядка у відео не пояснили).
Арбо вказав, що його досвід роботи з мозковим імплантатом поки що позитивний, попри деякі початкові проблеми. «Це не ідеально, я б сказав, що ми зіткнулися з деякими проблемами», — сказав він. «Я не хочу, щоб люди думали, що це кінець подорожі. Попереду багато роботи, але вона вже змінила моє життя».
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.
Людині вживили в мозок нейрочип (не компанія Маска). Українські нейрофізіолог, інвестор і біотехнолог розповідають про ризик і важливість такої операції
Минулого місяця американська компанія Synchron вживила в людський мозок нейрочип. Крихітний нанокомп’ютер помістили до кровоносної судини мозку пацієнта, який страждав на боковий аміотрофічний склероз — рідкісне захворювання, що вражає моторну систему. Компанія провела першу подібну операцію в США, а до цього мала чотири такі самі в Австралії. Після неї пацієнти змогли надсилати повідомлення в месенджері та робити онлайн-купівлі. Ми зв’язалися з українськими експертами, щоб дізнатися про прорив і наслідки подібної технології.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі