🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Вікторія ГорбікГаряченьке
25 травня 2024, 15:13
2024-05-25
Компанія висунула кандидату умову для отримання оферу — «білий білет» або відстрочку. Ось, як на це відреагували айтівці
Генеральна спеціалістка відділу кадрів Олександра Парамонова поділилась в Linkedin скріном переписки рекрутерки з кандидатом, де одним з умов, які від нього вимагались, щоб продовжити бесіду щодо офера, була наявність «білого білета» або іншої умови, яка б надала йому відстрочку від армії. Ось, як відреагували у спільноті айтівців.
«Звісно, тут можна зрозуміти всіх, як кандидата так і HR. АЛЕ! Ми живемо у країні, де війна, це наша реальність. Роботодавці мають бути готові до мобілізації працівників, а не кенсилити за відсутність відстрочки. Потім ми читаємо пости на тему: Я не можу знайти відповідного кандидата, бо все не те», — прокоментувала в своєму пості діалог кандидата з рекрутеркою Олександра.
З аналогічною ситуацією стикнувся і Роман Думанський, UX/UI Designer. За його словами, формулювання відмови було наступним: «Вибачте ми не можемо запропонувати вам роботу у звʼязку з ситуацією, оскільки ми шукаємо кандидатів, для довгострокової співпраці». «І тут на думку приходить тільки один варіант, компанії не хочуть наймати чоловіків, оскільки їх можуть мобілізувати, а їм знову доведеться закривати позицію, з усіма супутніми витратами!» — вважає він. А Junior Front-End Developer (React) Олександр Звірич, за його словами, отримав 5 відмов через те, що він призовного віку. «В мене на remote питали чи є у вас бронь і потім від hr ніякого фідбеку», — повідомляєPython/Odoo Software Engineer у OpsWay Максим Корягін. Але фахівці IT-сфери розділились у думках.
«Такі реалії»
Не лише Олександра вважає, що компанія мала право відкрито говорити про свої вимоги до кандидата, навіть якщо вони звучать гостро і обурюють.
QA Automation Test Engineer Павло Савченконавів приклад ситуації, коли компанія, що входить в топ 50 ІТ компаній США за прибутком, відмовила йому, бо він не був прихожанином Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів. «Просто ця компанія сказала правду, а інші — більш гнучко відповідають, по типу, ви overskilled for us, проте реальна причина відмови та ж сама що і в першої — нема білого квитка. Я за правду, щоб не витрачати дорогоцінний час», — говорить фахівець.
«Це як справа про несудимість, або диплом університету, або сертифікат по технології. Це наша нова реальність на зараз і треба до того ставитись, як до норми», — вважаєSenior Software Engineer / Java mentor Вадим Новаковський. Він підтримує думку, що бізнес має право дбати про себе і наймати тих співробітників, які будуть відповідати обраним вимогам. Крім того, Вадим підкреслив, що з боку компанії подібні акценти — чесність, що значно краще, ніж вже після найму фахівця, апелювали б до відсутності відстрочки.
І багато компаній висувають подібні вимоги завуальовано, користуючись більш розмитими формулюваннями. Зокрема, як повідомляєExperienced Program Manager Сергій Мартиненко, інколи 4 пункт, як у наведеній переписці, звучить як: " Чи можете ви виїжджати за кордон». «Якщо ви відповісте «ні», то реакція будете така сама, яким би спеціалістом ви б не були. А взагалі проходження поліграфа то вже червона лінія якщо це вакансія в СБУ», — повідомляє спеціаліст.
«Яке дно»
Олексій Турчаніков, Product Manager у Google Cloud, вважає подібні вимоги дискримінацією та порушенням закону. «HR чи рекрутер, який це написав, підставляє свою компанію під проблеми і юридичні, і репутаційні», — пише він.
«Яке дно. Зробіть цього рекрутера і компанію відомими», — пропонуєбізнес-аналітик Олексій Нескоровний.
Хоч Павло Чеботюк, Senior software engineer, і підтримав пост Олександри, але питання до компанії з подібними вимогами у нього лищились. «Тут питання, навіщо тоді шукають в офіс, тупорези якісь, вибачте. Бажано щеб знати що за компанія, аби інші туди не слали резюме», — акцентує він. Його підтримає і Quality Engineering Lead Максим: «Не має офісу, немає проблем».
«Здається, що це поширена дискримінація, адже враженя, що навіть не розглядали, ні тобі дзвінка з hr чи технічного інтерв’ю», — пишеОлександр Капранчук, Software QA Automation Engineer.
Замість висновку
Сучасні реалії вимагають того, щоб до них пристосовувались як бізнеси, так і люди. «Сьогодні на конференції почула, що компанії розробляють цілі програми адаптації жінок до чоловічої праці та стажування для студентів», — пишеконсультантка з поставок Ганна Романішина. рекрутерка Тетяна Василюк вважає, що компаніям варто наймати ветеранів, яких повторно не зможуть мобілізувати. «Реальність така, що скоро інклюзія стане невідʼємною частиною бізнесу», — вважає вона. А Front-end Владислав Чорний пише, що подібні реалії спровокують дефіцит рук і війна вирівняє ринок.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)