Криптофонд найняв актора на позицію CEO за $7500. Згодом компанія збанкрутувала зі збитками для вкладників на $1,3 млрд
HyperVerse обіцяв інвесторам подвійний або навіть потрійний прибуток.
HyperVerse обіцяв інвесторам подвійний або навіть потрійний прибуток.
Актор, якого найняли видавати себе за CEO збанкрутілого криптовалютного фонду HyperVerse, шкодує про аферу на суму близько $1,3 млрд, повідомляє Ars Technica.
Йдеться про скандал довкола англійця, на ім’я Стівен Гаррісон, який проживає в Таїланді. Впродовж тривалого часу він видавав себе за CEO фонду Ріса Льюїса. HyperVerse обіцяв інвесторам подвійний або навіть потрійний прибуток, але збанкрутував.
Видання The Guardian провело розслідування та перевірило дані про Ріса Льюїса. Виявилось, що інформація із резюме СЕО не відповідає дійсності.
Не знайшлося жодних підтверджень про престижну освіту Ріса Льюїса або ж фактів на підтвердження його роботи в Goldman Sachs. Незвичним було й те, що акаунт CEO фонду в Twitter з’явився лише за місяць перед тим, як з’явилося відео зі Стівеном Гаррісоном у вигаданій ролі.
The Guardian зосередилося на тому, що особу Ріса Льюїса неможливо підтвердити. Однак ютубер Джек Гембл зайшов вдалі та знайшов Стівена Гаррісона. Він впізнав його на одній з фотографій у Facebook.
Тепер англієць запевняє, що шкодує про цю історію. За його словами, фонд найняв його, щоб зіграти роль гендиректора. Спершу він буцімто хвилювався, що це може бути аферою та шукав інформацію в інтернеті. Але згодом вирішив, що все виглядає нормально.
Він також додав, що не брав участі у схемі HyperVerse для заманювання інвесторів неправдивими обіцянками високих прибутків. Англієць сказав, що не привласнював гроші, а за дев’ять місяців роботи йому заплатили близько $7500.
Стівен Гаррісон також розповів, що для ролі гендиректора йому дали костюм з вовни та кашеміру, дві ділові сорочки, дві краватки та пару туфель. Водночас він підкреслив, що був шокований фальсифікацією даних про себе. Актор не контролював обліковий запис у Twitter під ім’ям фальшивого виконавчого директора. Але він каже що після того, як його контракт двічі продовжували, з вересня 2021-го по червень 2022-го, він попросив закрити обліковий запис Twitter. Дата останньої платіжної відомості збігається з останньою датою активності акаунту.
Інвестори HyperVerse могли купувати «членство» з мінімальною прибутковістю 0,5% на день, з прибутковістю 300% за 600 днів. У фонді зазначали, що «компанія дотримується міжнародних стандартів», але при цьому попереджали, що існує «ризик втрат» для тих, хто бере участь у цій програмі. У звіті американської аналітичної компанії Chainalysis, що спеціалізується на блокчейні, йдеться про те, що втрати споживачів через HyperVerse у 2022-му році склали $1,3 млрд.
Наразі невідомо, чи зіткнеться англієць із наслідками за свою роль фальшивого CEO HyperVerse.