UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉

«Документації в нас нема, але ну ти там це, поспілкуйся з колегами». У Threads айтівці діляться досвідом «лагідного онбордингу»

У соціальній мережі Threads представники української IT-спільноти активно обговорювали концепцію «лагідного онбордингу» — поступового й комфортного введення нового співробітника в компанію та проєкт. 

Залишити коментар
«Документації в нас нема, але ну ти там це, поспілкуйся з колегами». У Threads айтівці діляться досвідом «лагідного онбордингу»

У соціальній мережі Threads представники української IT-спільноти активно обговорювали концепцію «лагідного онбордингу» — поступового й комфортного введення нового співробітника в компанію та проєкт. 

Значна частина коментаторів зізналася, що за свою кар'єру так і не зустріли справжнього «лагідного онбордингу». Типовими сценаріями виявилися кидання «в бій» із першого дня, відсутність документації та високі очікування результатів вже за тиждень-два.

Користувачка o.svnk описала свій процес онбордингу як: «Це треба було на позавчора, документації в нас нема, але ну ти там цей, поспілкуйся з колегами, може, рівьорс інжиніринг зроби чи що — і за тиждень-два чекаємо від тебе перших результатів, проєкт горить уже 6 місяць. Ми ж для цього тебе й чекали в команді».

Вона порівняла свій онбординг із досвідом чоловіка у великій фармацевтичній компанії, де онбординг включав обов’язкові тренінги та письмове підтвердження їхнього успішного проходження, а перші 1–2 місяці від нового співробітника не очікували нічого, крім навчання.

Інша користувачка, яка змінила IT на не-IT компанію, відзначила «лагідний онбординг» у вигляді тримісячного курсу з численними тренінгами та тестами, де ніхто не підганяв. 

«У мене був (лагідний онбординг) — це коли в перший тиждень тебе не кидають на амбразуру. 7 перших днів — ознайомлення з компанією та командою, потім був ігровий текст після мікрольорнінгу, далі є певний план від ТЛ з введення тебе на позицію, майже одразу є план розвитку та певні невеличкі задачі», — розповіла користувачка з ніком vasha_boo_o

Користувачка adelina_horban поділилася своїм досвідом, як вона проводить онбординги. «Я проводжу у свої команди достатньо лагідний онбординг, на мій погляд. Спочатку готую список базової документації для ознайомлення з ремарками, на що й де звернути увагу, надаю приклади тікетів на реквест доступів. Перший тиждень-два маємо КТ сесії щодня на якусь тему залежно від терміновості на проєкті й часу на це. Після цього вже людина отримує таски й у разі необхідності я можу її проконсультувати. З деякими маємо щось по типу дейліка 1:1 до кінця місяця. Мої колеги кажуть, що я нянчусь», — написала adelina_horban.

Користувач fxmaxvl зазначає, що у великих компаніях процес онбордингу зазвичай є тривалим. У його випадку це зайняло близько двох місяців і включало кілька чітких етапів. Спочатку він пройшов двотижневий навчальний проєкт, метою якого було налаштування необхідного робочого середовища й ознайомлення з високорівневим процесом розробки та розгортання. Далі відбувся тижневий ознайомчий курс для всіх нових співробітників, де розповідали про цінності компанії та її структуру. Після цього він провів обов’язковий тиждень, працюючи в одній з інших команд. Потім настав двотижневий інтенсивний курс навчання. Уже після того, як користувач приєднався до своєї основної команди, він відзначає, що знадобився певний час для знайомства з доменною областю проєкту. Загалом, на його думку, процес введення в посаду був максимально лагідним.

Раніше айтівці жваво обговорювали в Threads історію Георгія Рисака про розробника, який забув вимкнути мікрофон і «спалився», що працює на кількох проєктах паралельно. 

Також фахівці розповіли про свій досвід і порадами в роботі з дому, коли обидва партнери не відвідують офіс і постійно перебувають одне біля одного. 

Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
По темi
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
«Програмісти стають менеджерами процесів, а не виконавцями рутинних завдань». Айтівці у Threads обговорюють вайб-кодинг за допомогою ШІ — більшість налаштовані скептично
«Програмісти стають менеджерами процесів, а не виконавцями рутинних завдань». Айтівці у Threads обговорюють вайб-кодинг за допомогою ШІ — більшість налаштовані скептично
По темi
«Програмісти стають менеджерами процесів, а не виконавцями рутинних завдань». Айтівці у Threads обговорюють вайб-кодинг за допомогою ШІ — більшість налаштовані скептично
«Радуйтесь що поки не просять джуна платити за те щоб його взяли на роботу». Айтівці в Threads обговорюють зарплату джунів: «Камон $500 — це ж типу 21 000 грн. Ну це дуже мало». Згодні? 
«Радуйтесь, що поки не просять джуна платити за те, щоб його взяли на роботу». Айтівці в Threads обговорюють зарплату джунів: «Камон, $500 — це ж типу 21 000 грн. Ну це дуже мало». Згодні? 
По темi
«Радуйтесь, що поки не просять джуна платити за те, щоб його взяли на роботу». Айтівці в Threads обговорюють зарплату джунів: «Камон, $500 — це ж типу 21 000 грн. Ну це дуже мало». Згодні? 

Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот

Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі

Обговорення
Коментарів поки немає.