💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоНаукпоп
23 вересня 2024, 18:16
2024-09-23
Летючий візок: корейські розробники створили нового робота для транспортування вантажів
Дослідники Сеульського національного університету науки і технологій розробили летючий робот-візок під назвою Palletrone, який працює на основі фізичної взаємодії людини і робота.
Платформа має ручку ззаду, що нагадує візок для покупок, і величезну плоску поверхню зверху для простого завантаження вантажу. Польотом Palletrone керує людина, яка тримається за ручку, пише Interesting Engineering.
Завдяки своїй здатності рухатися в усіх напрямках, багатороторні дрони перетворюються з базових інструментів аерофотознімання на адаптивних роботів для переміщення вантажів та обладнання.
Конструкція дрона Palletrone включає кубічний захисний корпус для безпечного потоку повітря та завантаження вантажу. Він має вісім приводів (чотири пропелери та чотири сервомотори) для точного керування в усіх напрямках. Також включає поручень для взаємодії з людиною та більшу платформу для кращої вантажопідйомності
Дрон реагує на вхідні дані користувача через свій IMU, перетворюючи невеликі дотики в контроль над своїм рухом в горизонтальному, вертикальному і поворотному напрямках.
Ключовим викликом є розрізнення сил від вантажу та людини-оператора, оскільки і ті, і інші можуть впливати на рух дрона. Однак команда стверджує, що розробила простий метод їх розрізнення.
Щоб уникнути розсипання вантажу, дрон використовує внутрішні пропелери, які змінюють вектор тяги в будь-якому напрямку. Попри занепокоєння щодо потоку повітря, пористі бокові структури забезпечують достатню тягу, яка зменшується лише на 5%, коли верхня частина повністю закрита.
Цей летучий візок може витримати близько 3 кг вантажу.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Усе для Перемоги. 31 військова розробка українців, що допомагає боронити Незалежність
День Незалежності — гарний привід для того, щоб розповісти світові, якими зусиллями ми виборюємо свою незалежність. Докладають до цієї боротьби не лише військові, а й волонтери, винахідники різного віку, стартапери та підприємці. dev.ua зібрав 31 найцікавіших, на нашу думку, військових винаходів українців, які нині допомагають нищити русню нашим Збройним силам.