😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаНавколо IT
14 лютого 2025, 09:00
2025-02-14
«Завжди вважала, що відносини з колегами — це катастрофа. Але шість років тому дуже сподобався хлопець. Одружилися три роки тому». Знайти кохання на роботі можливо — доведено айтівцями. Мікродослідження dev.ua
Чи закохуються айтівці на роботі? Цікаве питання у День святого Валентина, чи не так? Його ми й поставили читачам dev.ua, і зібрали чимало цікавих історій і трішки статистики. Публікуємо найцікавіше з мінідослідження.
Чи закохуються айтівці на роботі? Цікаве питання у День святого Валентина, чи не так? Його ми й поставили читачам dev.ua, і зібрали чимало цікавих історій і трішки статистики. Публікуємо найцікавіше з мінідослідження.
Для початку відмітимо, що, згідно з результатами нашого опитування, у більшості IT-компаній наразі немає заборон на стосунки між колегами на роботі. Тобто роботодавці не забороняють співробітникам закохуватися, створювати пари та будувати родини. І це прекрасно!
Цікаво, що й самі айтівці вважають стосунки на роботі нормальною практикою, якщо це влаштовує обидві сторони. Утім, є й певні red flags.
Субординація. «Вважаю, що це нормально, головне, щоб не були стосунки «керівник-підлеглий», бо це може розпалити суперечки».
Режим роботи. «Є декілька справ, які вимагають від неодружених партнерів розуміння — лікарі (які ночують в лікарнях), айтівці, які можуть працювати до глибокої ночі, особливо коли є суттєва різниця з замовником, робітники транспорту. І хто може зрозуміти таких людей краще, ніж твій або твоя колега? Коли він або вона поруч, ти розумієш, що між вами завжди гармонія, вдома і на роботі. А яке то класне відчуття знати, що ти можеш допомогти: підмінити, зробити за людину, підказати, щось порадити, вислухати. Це дуже гарно».
Особисті кордони. «Робота — то робота, особисте життя — особисте життя. Задрали вже ці питання про «стосунки» і формулювання на кшталт «як не втомлюватися від партнера, який постійно поруч».
Втім, є й противники амурних справ на роботі. «Я не вважаю це нормальним, тому що багато разів спостерігала, коли все йшло не так, люди різні, це все ж таки зайва емоційність. Плюс зайвий інфопривід для колег. У нашому випадку ми деякий час приховували відносини. Гадаю, це сильно нам допомогло. Та і наші робочі процеси не дуже перетинатися, тому було трошки спокійніше. Але попри це, мені здається що якщо люди адекватні та насправді виникли сильні почуття, то чого б і ні. Але треба тверезо оцінювати ситуацію», — анонімно поділилася одна з читачок dev.ua, що працює в IT.
Ще з цікавого: понад 80% серед опитаних айтівців зізналися, що не раз відчували зацікавленість у собі як у партнері з боку когось із колег. Love is in the air — це про українське IT!
Серед айтівців чимало таких, хто має щасливі родини із колегами. Ось, наприклад, кілька відгуків.
Вийшла заміж за колегу, вже 8 років разом.
13 років як одружені.
Троє дітей і міцна родина без відриву від роботи. Це було непросто, але воно того варте! Жодного разу не пошкодував.
Також айтівці поділилися з нами яскравими амурними історіями з робочого життя. Ось кілька найцікавіших.
Мала романтичну переписку з колегою з іншого міста. Він зараз вже в ЗСУ, тому, на жаль, спілкування завершилося з його ініціативи. Було дуже світло, натхненно і щемко. Шкода, що ми так і не зустрілися.
Спочатку були стосунки з системним адміністратором (короткотривалий роман), потім після закінчення цих стосунків почала зустрічатись з девелопером (back-end). Разом вже півтора року, єдине — трошки бісить, що хлопець продовжує ставити питання по проєктам, які я вела, ніби шось пам’ятаю через рік після звільнення і знаходження кращої роботи. Насправді так, але йому краще про це не знати.
Стався взаємний краш з колегою. Промучились рік, нарешті на корпоративі поговорили і вирішили, що це щось справжнє і варте ризику. Розійшлися з колишніми, потім почали зустрічатися. Тепер живемо разом.
На новорічному корпоративі 2022 захотів подарувати квіти дівчині-колезі, з якою тепло спілкувалися телефоном і говорили про все на світі. Щоб не довелося їй ніяковіти, замість одного букета лише їй подарував по одній квітці кожній співробітниці. Ходили з колегою-программістом і вітання типу від компанії зробили. Але потім сказав на вухо їй, як є.
Але не склалося нічого, тому що все ж зрозумів що ми не розглядали одне одного як партнера. Досі є теплі почуття до цього малого янголятка.
Познайомилися на роботі, коли працювали над спільною задачею. Все почалось з роботи, потім почали разом бігати, а зараз вже 2 роки разом.
Завжди вважала, що відносини з колегами — це катастрофа, і якщо щось піде не так, підтримувати робочі відносини буде складно. Але 6 років тому працювала в компанії (була новенькою), дуже сподобався хлопець, трошки фліртували, але проговорили що це погана ідея — йти на каву чи побачення.
Десь через 3-4 місяці випадково зустрілись на концерті, потім ще декілька «випадкових» (вже не дуже) зустрічей поза межами офісу і понеслось. Одружились три роки тому. Вже п’ять років разом.
Єдиний нюанс, що романтичним знайомство не назвеш, але все ж. Любимо розказувати, що то було кохання з першого погляду і доля. З компанії я, до речі, звільнилася через рік, чоловік там працює і досі.
Я зі своїм партнером — вже друга пара в компанії. Перша пара, яка також познайомилась на роботі, цього року вже мають дитинку. Коли почали зустрічатись, думали, що буде складно поєднувати стосунки з роботою, а особливо коли живете разом, проте головне, як і в будь-якому питанні — все обговорювати. На роботі ми стараємося займатись своїми задачами, а ось ввечері вже приділяємо час одне одному.
Також ми запитали, які побачення айтівці вважають ідеальними.
Ось 10 варіантів, які можуть порадувати коханих IT-фахівців, на думку опитаних читачів dev.ua.
Якісь активності (ковзани, квест кімната…), потім кіно і смачна вечеря.
Спільна подорож, або просто прогулянка, але обов’язково в процесі або після цього тепле щире спілкування та ніжні дотики.
Похід в театр чи на балет, а потім провести решту вечора в рестіку за смачною їжею й обговоренням вистави.
Якщо обидва втомлені, то сидіти вдома і щось дивитись.
Ідеальне побачення — це відвідування майстер-класу з гончарства, а опісля прогулятись вечірнім містом з чашкою кави. Пофіг де і як, головне — з ким. Пару годин можна на романтику, а потім зустріч з друзями.
Написання спільного пет-проєкту, як старт власного бізнесу, стартапу.
Заходи, що розслабляють — романтичний масаж, флоатинг, похід у СПА, парна йога тощо.
Кулінарні та мистецькі парні майстеркласи. На таких заходах зазвичай можна дізнатися одне про одного чимало цікавого.
Здійснення бажання партнера. Спочатку треба дізнатися про її/його мрію, і зробити все можливе, або вона здійснилися.
Створення карти спільних бажань — візуалізувати спільні плани на найближче майбутнє у романтичній атмосфері.