😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоGameDev
14 лютого 2025, 15:11
2025-02-14
«Не люблю шутани». Колишній головний сержант 47 ОМБр Валерій Маркус прокоментував порівняння з персонажем серії ігор Call of Duty
Український військовий, письменник і мандрівник, колишній головний сержант 47-ї окремої механізованої бригади «Маґура» Валерій Маркус дав інтерв’ю Youtube-каналу «Бомбардир». Він розповів про своє ставлення до порівняння з капітаном Джоном Прайсом з Call of Duty, куріння сигари та відеоігрові вподобання.
Український військовий, письменник і мандрівник, колишній головний сержант 47-ї окремої механізованої бригади «Маґура» Валерій Маркус дав інтерв’ю Youtube-каналу «Бомбардир». Він розповів про своє ставлення до порівняння з капітаном Джоном Прайсом з Call of Duty, куріння сигари та відеоігрові вподобання.
Нагадаємо, що образ Валерія Маркуса, у якому він з’явився в низці відео, що пояснюють його зникнення з медійного простору у 2023 році, одразу викликав асоціації в українських геймерів.
Військовий із бородою, який смалить сигару, зустрічається не так уже й рідко в ігровій індустрії, і на думку одразу спадають Біг Бос із серії Metal Gear Solid від Хідео Коджіми та капітана Джона Прайса з Call of Duty Modern Warfare від Activision. Хоча обидва персонажі відомі тим, що знищували російських солдатів, Прайс робив це зокрема ще й Україні, тому він, можливо, найбільше нагадує Валерія Маркуса, що відзначив ветеран Олег Симороз.
«Люди можуть говорити все, що хочуть. У Call of Duty взагалі ніколи не грав, чесно кажучи. Не люблю шутани… Ну такі шутани не люблю», — розповів Маркус ведучому «Бомбардира» Роману Бебеху.
Він додав, що порівняння його з капітаном Прайсом це «людське сприйняття», з яким він не хоче сперечатися. «Хоче ця людина сприймати це саме так — ну окей», — вказав Валерій Маркус.
За його словами, з відеоігор він більше любить олдскульні RPG на кшталт першої частини Baldurs Gate (1998 року), Fallout 1 (1997) і Fallout 2 (1998) та Arcanum (2001). «Таке щось старе, на що ти зараз дивишся, і людям уже неприємно, як воно виглядає сьогодні», — прокоментував Маркус застарілу графіку цих проєктів.
Військовий також відповів на запитання про куріння сигари у своїх відео та коментарі про надмірний пафос.
«Так, а в чому пафос? У тому, що я курю сигару? Якщо я умовно весь час курю сигару або трубку, чого я не маю це робити під час роботи? Це для мене частина мого побуту. Для когось цей елемент виділяється. Але це ж не моя проблема», — відзначив Валерій Маркус, курячи люльку.
На своїх відео з критикою екскомандування 47 ОМБр «Магура» Валерій Маркус робить не лише візуальні відсилки до капітана Джона Прайса. Він ніби списав свій образ з героя Call of Duty. Ось в чому
«Ви собі уявити не можете, наскільки наше ПЗ з обліку особового складу могло б якісно змінити ЗСУ». Ексголовний сержант 47 ОМБр «Магура» Маркус опублікував перше відео за 1,5 роки
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.