😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Ігор Вишневський Гроші
14 лютого 2025, 08:33
2025-02-14
Маск виставляє OpenAI свої умови, аби він її купив. Що саме вимагає мільярдер
Консорціум на чолі з Ілоном Маском відкличе свою пропозицію щодо купівлі OpenAI вартістю $97,4 млрд, якщо компанія-розробник ChatGPT відмовиться від планів стати комерційною організацією.
Консорціум на чолі з Ілоном Маском відкличе свою пропозицію щодо купівлі OpenAI вартістю $97,4 млрд, якщо компанія-розробник ChatGPT відмовиться від планів стати комерційною організацією.
Про це пише Reuters, посилаючись на судову заяву юристів мільярдера.
«Якщо правління OpenAI готове зберегти місію благодійної організації та зняти знак „для продажу“ з її активів, зупинивши ці перетворення, то Маск відкличе свою пропозицію. Благодійність має бути компенсована сумою, яку заплатить за її активи незалежний покупець», — йдеться в заяві до окружного суду США Північного округу Каліфорнії.
Нагадаємо, що генеральний директор OpenAI Сем Альтман заявив цього тижня, що некомерційна організація, яка контролює компанію, не продається, назвавши ставку Маска «смішною».
Правління OpenAI планує відхилити пропозицію Маска, оскільки «некомерційна організація не продається, а місія некомерційної ради полягає в тому, щоб ШІ приносив користь людству».
Нагадаємо, що у 2015 році Маск разом з Альтманом заснував OpenAI як некомерційну організацію, але той залишив її у 2018 році, перш ніж компанія почала розвиватися, через розбіжності щодо напрямків діяльності та джерел фінансування.
Потім Альтман став генеральним директором OpenAI й запустив комерційний підрозділ у стартапі, щоб отримати фінансування від таких інвесторів, як Microsoft.
Зараз Альтман працює над планом реструктуризації основного бізнесу в комерційну фірму, яка більше не буде контролюватися некомерційною радою. Однак некомерційна організація продовжить існувати та матиме частку в комерційній компанії. Маск подав до суду, щоб запобігти цьому переходу.
За фірму запропонували суму у $97,4 млрд. Але це набагато нижче за $157 млрд, в які OpenAI була оцінена у жовтні минулого року. Зараз, на думку багатьох експертів, капіталізація компанії цілком може перевалити $300 млрд.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.