Стас ЮрасовТаке життя
11 квітня 2023, 17:19
2023-04-11
Мережі українських мобільних операторів побудовані на китайському обладнанні Huawei та ZTE. Вони вперше визнали, що в цьому є ризик
Мобільним операторам в Україні треба почати думати про те, що можна буде зробити з обладнанням на мережах, використання якого може стати ризикованим із певних причин. Таку думку висловив директор зі стратегії Vodafone Ukraine Дмитро Пономаренко під час заходу НКЕК «Регулятор 3.0».
Мобільним операторам в Україні треба почати думати про те, що можна буде зробити з обладнанням на мережах, використання якого може стати ризикованим із певних причин. Таку думку висловив директор зі стратегії Vodafone Ukraine Дмитро Пономаренко під час заходу НКЕК «Регулятор 3.0».
Під час виступу він не сказав, про яке саме обладнання йдеться. Але потім в нього вдалося додатково запитати й уточнити, що йдеться про китайських постачальників — Huawei та ZTE.
«Наразі це питання доволі важливе. Це не тільки українська специфіка, а загальноєвропейська. Є певна категорія постачальників ключового обладнання, певний відсоток, який стосується постачальників із країн, які в разі загострення геополітичної ситуації можуть бути не дуже дружніми. Цей ризик треба тримати в голові на майбутнє», — сказав dev.ua Дмитро.
За його словами, вихід є. І треба рухатися до концепції openrun. «Є single run система, коли постачальник обслуговує всі прошарки системи. А є open run, коли будь-який прошарок і будь-який елемент системи взаємозамінний», — підкреслює він.
Так оператори зможуть використовувати в мережі обладнання різних вендорів, у тому числі європейських та американських.
Співрозмовник редакції в регуляторних колах допускає, що відмова від китайського обладнання може стати вимогою Сполучених Штатів, якщо геополітична ситуація буде загострюватися.
Він каже: «У всіх трьох українських мобільних операторів іноземні власники, великі гравці на телеком-ринку, які точно повинні зараз усвідомлювати, що геополітична ситуація, не тільки українська, але й глобальна, змінюється. І залежність від китайського обладнання може бути ризикованою стратегією».
Як повідомлялося у 2020 році з посиланням на сервіс Base Stations, половина базових станцій найбільших мобільних операторів — «Київстар», Vodafone Ukraine та lifecell — виробництва Huawei. А в «Київстару» в принципі майже всі станції китайські, оскільки другий постачальник — ще одна компанія з піднебесної — ZTE.
Мобільні телефони масово переводять на супутниковий зв’язок. Apple вже має таку модель, Samsung розробляє власну технологію, а Oppo, Vivo та Xiaomi використовують рішення Qualcomm
«Київстар» залежить від технічної підтримки Ericson, Nokia, ZTE і Huawei». CEO найбільшого оператора розповів про проблеми та перспективи компанії світовій спільноті
Підтримка роботи телефонів у воєнний час доводить «Київстар» до межі. Український мобільний оператор зазнав кібератак, загинули співробітники, війна затьмарює фінансове майбутнє компанії «Київстар», зазначає генеральний директор найбільшого мобільного оператора України Олександр Комаров.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі