🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаЗброя
1 січня 2025, 09:14
2025-01-01
«Три місяці тому цієї технології в Україні зовсім не було». Українські інженери створили дрон на оптоволокні, щоможе літати до 20 хв зі швидкістю 60 км за годину
Українські інженери створили дрон, підключений до оптоволоконного кабелю, що робить його практично непомітним та невразливим для ворожих засобів РЕБ на полі бою. Розповідаємо деталі.
Оснащений 20-кілометровим кабелем дрон може працювати до 20 хвилин на швидкості 60 км/год. Під час тестування пристрій працював повністю автономно до 46 хвилин, що свідчить про його значний потенціал для тривалих місій. Дрон може переносити до 5,5 кг корисного навантаження.
«Цей дрон повністю невидимий у радіоспектрі. Жодна система РЕБ не здатна визначити його місце запуску чи оператора», — розповів Kyiv Post Антон Моголівець, головний інженер підприємства-виробника та розробника унікального безпілотника. За його словами, технологія вже пройшла бойові випробування та українські війська почнуть масово використовувати її у 2025 році.
Ця технологія може стати революційною в сучасних військових конфліктах, йдеться у відеосюжеті Kyiv Post.
«Три місяці тому цієї технології в Україні зовсім не було», — каже Моголівець.
Безпілотник призначений для знищення укріплень, станцій РЕБ і бронетехніки супротивника, яка засобами радіоелектронного захисту. По суті, він прокладає шлях для використання стандартних FPV-дронів, усуваючи перешкоди від ворожих засобів РЕБ.
Як зазначив Антон Моголівець, росія купує безпілотники, виготовлені за подібною технологією в Китаї за високою ціною — близько $2500 за одиницю, у низ один лише кабель коштує $1000. Натомість українська версія коштує $1800.
Виробництво дронів, зокрема таких, що працюють на оптоволоконному кабелі, є складним і багатокомпонентним процесом. Україна локалізувала виробництво до 40% деталей для таких дронів. Решта — це компоненти, які імпортують, головним чином із Китаю, через відсутність вітчизняного виробництва мікроелектроніки, додає інженер.
Усе для Перемоги. 31 військова розробка українців, що допомагає боронити Незалежність
День Незалежності — гарний привід для того, щоб розповісти світові, якими зусиллями ми виборюємо свою незалежність. Докладають до цієї боротьби не лише військові, а й волонтери, винахідники різного віку, стартапери та підприємці. dev.ua зібрав 31 найцікавіших, на нашу думку, військових винаходів українців, які нині допомагають нищити русню нашим Збройним силам.