🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Наталя ХандусенкоШІ
15 листопада 2024, 12:31
2024-11-15
NASA запускає Earth Copilot — чат-бот із ШІ, який відповідатиме на питання про нашу планету
Earth Copilot розробили, щоб полегшити доступ до складних наукових даних і їхнього розуміння для людей, які не є вченими чи дослідниками. Як працює чат-бот, NASA показало в демонстраційному відео.
Обсяг геопросторових даних NASA перевищує 100 петабайтів, і очікується, що в найближчі роки він збільшиться в рази. Ці дані мають вирішальне значення для розуміння нашого світу й розв’язання складних проблем, що стоять перед людством, але вони можуть бути складними та важкодоступними для людей із не наукової сфери.
У створенні Earth Copilot космічне агентство співпрацювало з Microsoft, використовуючи Azure OpenAI для інтеграції ШІ у своє сховище даних.
За допомогою Earth Copilot, NASA прагне спростити доступ до наукових, оскільки отримання та розуміння інформації в базі даних NASA може бути складними для людей, які не є дослідниками чи науковцями.
«Для багатьох пошук і вилучення інформації вимагає навігації по технічних інтерфейсах, розуміння форматів даних та опанування тонкощів геопросторового аналізу — спеціалізованих навичок, якими володіють лише деякі нетехнічні користувачі. ШІ може спростити цей процес, скоротивши час на отримання інформації з даних про Землю до декількох секунд», — сказав Тайлер Брайсон, корпоративний віцепрезидент Microsoft з питань охорони здоров’я та державного сектору, пише The Verge.
Наразі Earth Copilot доступний лише для науковців та дослідників NASA, які оцінять можливості інструменту. Потім вивчатимуть можливість його інтеграції в платформу візуалізації, дослідження й аналізу даних NASA (VEDA), яка вже пропонує доступ до деяких даних агентства.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.