Netflix швидко зростає в Україні й знижує ціни. Але для Rezka.ag це просто американський карлик
На українському ринку відеоконтенту стає спекотно. І смикати за його важелі починають далеко не національні гравці.
На українському ринку відеоконтенту стає спекотно. І смикати за його важелі починають далеко не національні гравці.
На українському ринку відеоконтенту стає спекотно. І смикати за його важелі починають далеко не національні гравці.
Новину про те, що Netflix в Україні знижує розцінки, з великим інтересом зустріла величезна кількість місцевих глядачів. Вона зайшла в топи на багатьох сайтах.
Швидше за все, це означає, що у цього відеосервісу в нашій країні вже утворилася чимала армія шанувальників. Редакція dev.ua поцікавилася у власника й директора незалежного рейтингового агентства BigDataUa, в минулому президента компанії «Воля» Сергія Бойка, скільки в американського сервісу в Україні вже налічується підписників.
За його оцінкою, у Netflix вже близько 100 000 регулярних підписок. Крім того, ще близько 20 000 — періодичні: на 1-3 місяці. При цьому, як припускає експерт, мета за регулярними — 200 000.
Ймовірно, з метою набору нових клієнтів Netflix і пішов на дуже помітне зниження цін. З недавнього часу сервіс пропонує українським користувачам базовий тариф за 4,99 євро (до речі, підписка на Apple TV обійдеться в рівно таку ж суму, тільки в доларах). Раніше вартість мінімалки Netflix становила 7,99 Євро.
4,99 євро — це 150 грн. Правда, фільми й серіали в HD-якості обійдуться дорожче — 7,49 Євро (230 грн). Хоча ціна на нього теж була знижена.
За великим рахунком, підписка на Netflix стала порівнянною з вартістю підписки на MEGOGO, наймасовіший український онлайн кінотеатр. Оптимальний пакет, куди входять фільми, в тому числі Disney, Paramount+, обійдеться в 199 грн на місяць. У неї ж входить і пакет телеканалів Viasat, що відрізняє MEGOGO від Netflix. Але явний плюс останнього — мобільні ігри в підписці.
У MEGOGO є пакет і дешевше — базовий — 99 грн на місяць за власну колекцію фільмів. Але без преміальних. А щоб зовсім шикануть (фільми + канали + матчі ЛЧ і ЛЄ), потрібно розщедритися на 299 грн в місяць. Приблизно за стільки ж (9,99 євро/міс) зараз можна купити в Україні і преміальну підписку Netflix. Хоча від середнього цінового пакета його буде відрізняти лише доступність UHD і більша кількість пристроїв.
Потішно, що преміумпакет онлайн-сервісу Volia TV теж зараз коштує 299 грн. За це глядач отримає футбол ЛЄ і ЛЧ, телеканали і фільми від Disney, Pixar, Dreamworks, Universal Pictures та інших студій.
Таким чином, найбільші медіасервіси, доступні в Україні, грають в цінові ігри приблизно за одними й тими ж правилами.
Якби не одне велике виключення — пірати. Попри всі декларації влади, поки піратські сервіси здаються невикорінними. На місці тих, які закривають, незабаром з’являються інші.
Сервіс Rezka.ag входить в десятку найбільш популярних сайтів України. Щомісяця, згідно зі статистикою SimilarWeb, його відвідують 90 млн разів. На сервісі не соромляться рекламуватися такі легальні компанії як Favbet, SlotsCity. Іншими словами, вони платять за розміщення реклами на майданчику, де показують неавторизований контент, права на який, з великою ймовірністю, належать комусь іншому.
Крім Rezka.ag є ще Filmix (25 млн візитів), Kinokrag (17 млн візитів), kinogo.zone (20 млн).
Так, в Україні періодично закривають великих піратів. Не без цього. Наприклад, у серпні українці попрощатися з HD Videobox. За заявою поліції, його розробник отримував від реклами 100 000 грн на місяць. Це, на хвилиночку, всього 666 підписок Netflix.
Здавалося б, пірати відкушують від легального пирога невелику частину. Але насправді це далеко не так. Адже мільйони українських інтернет-користувачів не конвертуються через наявність такого піратського вибору в передплатників. Крім того, витрати у піратів зазвичай невеликі — тільки мережева інфраструктура. За права платити не треба.
Тому піратський гешефт в Україні продовжує залишатися високомаржинальним ізі-бізнесом. Просто знахідка-мрія для практикуючих таку діяльність, як надання «криши».
Megogo якщо хто туди заходив, судячи з контенту, це взагалі не український оператор. На всіляких резках та іншому все кацапською теж, іноді є озвучка так само мало і оригінальних доріжок. Користуватися незручно і часто глючить. Наче й "нахаляву", але ну його до біса. Netflix поступово локалізується, що тішить, але є суттєвий недолік це дуже мала бібліотека. З українських сервісів звертає на себе увагу sweet.tv, виглядає перспективно.
cмахує на упередженність/звіздьож.
До речі, у статті не згадані суто українські пірати:
uaserials
uakino
енеїда та ін.