💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоГаджети
20 вересня 2023, 10:50
2023-09-20
Компанія Маска Neuralink почне набирати людей для випробування свого мозкового імплантату. Тестування на паралізованих пацієнтах триватиме 6 років
Стартап Neuralink, який належить мільярдерові Ілону Маску і займається розробкою мозкових чіпів, заявив, що отримав схвалення від незалежної наглядової ради на початок набору учасників для першого випробування на людях. Компанія збирається тестувати мозковий імплантат для пацієнтів з паралічем.
Люди з паралічем внаслідок травми шийного відділу спинного мозку або бічного аміотрофічного склерозу можуть претендувати на участь у дослідженні, передає Reuters. Але в повідомлення компанії не уточнюється, скільки учасників буде зараховано до тестування, яке триватиме близько шести років.
У дослідженні буде використаний робот для хірургічного розміщення імплантату інтерфейсу «мозок-комп’ютер» (BCI) в області мозку, яка контролює намір рухатися, заявили в Neuralink. В стартапі додали, що початкова мета полягає в тому, щоб дозволити людям керувати комп’ютерним курсором або клавіатурою, використовуючи лише свої думки.
Neuralink раніше сподівалася отримати дозвіл на імплантацію свого пристрою 10 пацієнтам, але, після того, як Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA) висловило занепокоєння з приводу безпеки, почала переговори про меншу кількість пацієнтів. Невідомо, скільком пацієнтам FDA в кінцевому підсумку дала дозвіл.
Маск має великі амбіції щодо Neuralink, і заявляє, що це сприятиме швидкому хірургічному впровадженню його чіп-пристроїв для лікування таких захворювань, як ожиріння, аутизм, депресія і шизофренія.
У травні компанія повідомила, що отримала дозвіл від FDA на проведення першого клінічного випробування на людях, коли вона вже перебувала під федеральним наглядом за проведенням випробувань на тваринах.
Навіть якщо імплантат BCI виявиться безпечним для людини, стартапу знадобиться понад десять років, щоб отримати дозвіл на його комерційне використання, вважають експерти.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.
Людині вживили в мозок нейрочип (не компанія Маска). Українські нейрофізіолог, інвестор і біотехнолог розповідають про ризик і важливість такої операції
Минулого місяця американська компанія Synchron вживила в людський мозок нейрочип. Крихітний нанокомп’ютер помістили до кровоносної судини мозку пацієнта, який страждав на боковий аміотрофічний склероз — рідкісне захворювання, що вражає моторну систему. Компанія провела першу подібну операцію в США, а до цього мала чотири такі самі в Австралії. Після неї пацієнти змогли надсилати повідомлення в месенджері та робити онлайн-купівлі. Ми зв’язалися з українськими експертами, щоб дізнатися про прорив і наслідки подібної технології.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі