«Молодший брат Байрактара». Як українська команда ветеранів створила український аналог ударного безпілотника
Команда ветеранів російсько-української війни UA-Dynamics перенесла виробництво на Захід України та до кінця місяця планує передати армії п’ять нових беспілотників PUNISHER.
Команда ветеранів російсько-української війни UA-Dynamics перенесла виробництво на Захід України та до кінця місяця планує передати армії п’ять нових беспілотників PUNISHER.
Видання Texty вирішило розповісти історію цього проєкту та назвала його «молодшим братом Байрактара».
Гроші на українських виробництво дронів компанія отримала з пожертв. Компанія принципово передає свою зброю ЗСУ безоплатно.
Хоча проєкт існує з 2016 року, всі розробки донедавна залишалися секретними. Перші згадки про безпілотник з’явилися в публікаціях у міжнародній пресі у 2022 році.
PUNISHER — це невеликий ударний безпілотник українського виробництва. Команда утворилася у 2016 році. Як розповідає Євген Булатцев, ветеран та один з інженерів компанії: «Наш проєкт працює з 2016 року, зараз у ньому залучено близько 15 осіб — це інженери, колишні військові, математики, ІТ-спеціалісти».
Ідея безпілотного ударного комплексу, за словами Євгена, з’явилася під час війни у 2014 році, коли, з одного боку, «в армії опинилося багато різноманітних спеціалістів, і інженерам довелося освоїти військові спеціальності», а з іншого — виникла потреба виконувати небезпечні завдання без ризику для людських життів. Військові інженери знайшли вдале рішення для багатьох таких завдань — безпілотники.
Безпілотний комплекс Punisher може літати на відстань 45 кілометрів від операторів впродовж 90 хвилин, розвідувати ворожі позиції, доставляти припаси та знищувати цілі бомбами.
Орієнтовна вартість комерційної версії Punisher становить $197 000. Виробники стверджують, що цей комплекс — це найдешевший спосіб виконати місію і знищити об’єкт у тилу ворога.
Коли війна вийде з гострої фази, розробники хочуть експортувати зброю іншим країнам, яких зацікавлять українські розробки. І тіснити з ринку озброєння конкурентів, зокрема, росіян.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)