🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаСтартап
19 лютого 2025, 09:07
2025-02-19
Розробник та дизайнерка з Дніпра створили ШІ-застосунок з віртуальним асистентом для вивчення правил дорожнього руху навіть без доступу до інтернету. Як влаштований «ПДР.ai» і хто такий Дорожко
Software developer Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником, що допоможе швидко й легко вивчити правила дорожного руху та підготуватися до іспиту для отримання водійських прав навіть без доступу до інтернету. Чим він цікавий і кому корисний — розповідаємо.
Software developer Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником, що допоможе швидко й легко вивчити правила дорожного руху та підготуватися до іспиту для отримання водійських прав навіть без доступу до інтернету. Чим він цікавий і кому корисний — розповідаємо.
Ідея — закрити власні потреби
Ідея створення застосунку «ПДР.ai» з’явилася у дніпрян приблизно рік тому. «Моя дівчина почала вивчати ПДР і шукала різні додатки для навчання. Вона зіткнулася з проблемою незрозумілих інтерфейсів та заплутаних пояснень, що і стало поштовхом для створення нашого продукту», — розповів dev.ua Олександр.
Втілювали задум у життя двоє айтівців-ентузіастів — Олександр Павелко як керівник і технічний розробник проєкту, та Єлизавета Горбачова як дизайнерка й маркетологиня. На етапі тестування з ним працювали п’ятеро людей, які допомогли розробникам довести продукт до фінальної версії перед релізом.
Олександр та Єлизавета
В основу додатка фахівці взяли виключно реальні питання та теоретичні матеріали з офіційних джерел.
«Ми хотіли створити продукт, який вирізняється двома ключовими особливостями: використанням штучного інтелекту, простотою та зрозумілістю інтерфейсу для користувачів будь-якого віку — від підлітків до людей старшого покоління», — каже Олександр.
Віртуальний помічник
У додаток інтегровано віртуального помічника Дорожко. «Це інтелектуальна система, створена на базі ChatGPT. Він виконує роль цифрового наставника, який не лише допомагає засвоювати правила дорожнього руху, а й мотивує користувача», — каже Олександр. Дорожко, за його словами, вміє детально пояснювати складні теми, відповідати на запитання та підтримувати процес навчання так, як це зробив би реальний викладач.
Асистент допоможе розібратися з правилами, пояснить складні моменти та підтримає на кожному етапі. В додатку — інтерактивні завдання, зручний формат і мінімум сухої теорії.
Також у застосунку реалізовано функцію локального збереження даних. Усі необхідні навчальні матеріали та тести завантажуються на пристрій одразу під час встановлення застосунку. Завдяки цьому користувач може проходити тести та навчатися навіть без підключення до інтернету.
Витрати і монетизація
Розробка «Дорожка» тривала близько року. «Усе зроблено силами двох людей, і найбільше ми вклали саме свої особисті ресурси, час та енергію. Це був справді масштабний процес, який вимагав від нас повної віддачі», — констатує розробник.
На старті застосунок буде повністю безплатним для всіх користувачів, включно з функціями на базі ШІ. Моделі монетизації в майбутньому розробники тільки обговорюють.
Наразі застосунок доступний тільки для користувачів iOS. Поки що, каже Олександр, Android-версія не запланована. «Водночас, усе залежатиме від попиту та відгуків користувачів — якщо буде достатньо запитів, ми обов’язково розглянемо цю можливість», — додає він.
Українські розробники створили ШІ-застосунок, що замінить спікінг-клаби та нівелює мовний бар’єр у вивченні іноземних мов. Як працює співрозмовник у смартфоні Interlocutor
Більше не доведеться розшифровувати нерозбірливий почерк лікарів. Українські розробники створили ШІ-MedTech стартап, що записує медичну інформацію прямо на прийомі. Як працює сервіс Tayra.ai
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі