💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоВійна
19 вересня 2024, 15:25
2024-09-19
UPD. «Далі буде». В «Укрпошті» підтвердили, що розіслали першу партію тестових повісток, але не 6000
Учора в ЗМІ з’явилися повідомолення, що в Україні вперше відбувся централізований обмін повістками в електронному вигляді. Йшлося про те, що на сервери «Укрпошти» автоматично надійшли близько 6000 повісток з електронними підписами начальників ТЦК. Однак в «Укрпошті» цю інформацію не підтвердили.
dev.ua отримав коментар від CEO «Укрпошти» Ігоря Смілянського про ситуацію.
Раніше видання Ukrainian Military Page, з посиланням на представників Командування Сухопутних військ ЗС України, розповіло, що в місцевих ТЦК не обирали, на кого саме формувати ці перші тестові повістки.
Повідомлялося, що повістки були згенеровані Реєстром військовозобов’язаних і підписані електронними підписами начальників територіальних центрів комплектування ЗСУ (про це свідчить спеціальний QR-код). Вони вже видруковані «Укрпоштою», і тепер надсилаються за домашніми адресами військовозобов’язаних, рекомендованими поштовими відправленнями.
Повістка вважається врученою в разі:
отримання поштового відправлення особою;
відмови отримати поштове відправлення;
відсутності особи за адресою місця проживання, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
відсутності особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.
На відвідування ТЦК відводиться 14 днів. У разі неявки за повісткою передбачена адміністративна відповідальність, водночас порушників до ТЦК примусово доставлятиме поліція на підставі звернень відповідних ТЦК.
Якщо порушників буде неможливо доставити до ТЦК, їх через суд позбавлятимуть права керування транспортними засобами до виконання або відкликання вимог територіальних центрів комплектування Збройних Сил України.
Перевірити чинність повісток можна за допомогою смартфона із застосунком «Резерв+» просканувавши QR-код на повістці.
UPD від 11:00. Народний депутат від партії «Слуга Народу» Ігор Фірс розкритикував доставляння повісток «Укрпоштою». За його словами, це може спричинити «величезний колапс у системі».
Нардеп вважає, що проблеми можуть виникнути, коли військовозобов’язаний отримуватиме повістку за адресою, де він насправді не проживає.
«Для особи це велика біда, тому що підстава відкриття виконавчого провадження, арешт рахунків, арешт нерухомості й так далі. Може виникнути величезний колапс у самій системі. Коли пошта не буде справлятися з доставкою подібних повісток, коли доставка або їхня недоставка буде невідповідним чином оформлена, про що особа навіть і знати не буде, але водночас у неї виникнуть відповідні зобов’язання перед державою. І я очікую, що тут може статися величезна проблема для цілого суспільства», — сказав Ігор Фріс в ефірі «Ранок.LIVE».
UPD від 12:00. У пресслужбі «Укрпошти» повідомили, що «інформація, зазначена в публікації, не відповідає дійсності», і порадили звернутися до Міністерства оборони України за уточненням.
У коментарі dev.ua очільник «Укрпошти» Ігор Смілянський уточнив, що тестові повістки дійсно були розіслані, але йдеться не про 6000, як повідомлялося раніше, а про близько 1000. «Далі буде», — додав генеральний директор «Укрпошти».
Раніше начальник Управління інформаційних технологій Міністерства оборони Олег Берестовий розповів про автоматизацію видачі повісток. За його словами, цей процес буде прозорішим і «дасть змогу мати військово-політичному керівництву релевантнішу інформацію, ніж є зараз».
Як працюють поштомати від «Нова пошта», Meest та ROZETKA, і що потрібно, аби ними скористатись
Зараз, щоб отримати чи відправити посилку навіть не потрібно йти до відділення служби доставки, чекати довгі черги та витрачати купу часу. Це можна зробити за допомогою поштоматів — автоматичних теміналів, які розташовані у місцях активних переміщень людей, магазинах, супермаркетах та навіть в житлових будинках.
dev.ua зібрав інформацію про термінали різних сервісів доставки, де вони знаходяться, чим відрізняються, як скористатись поштоматом та які особливості вони мають.
(оновлений текст від 17 листопада 2021 року)
Авторка малюнку з Патроном на марці «Укрпошти» заявила про порушення її авторських прав. Компанія цього не визнає. Тепер є новий ескіз для марки - Смілянський на унітазі
Випуск однієї з найочікуваніших патріотичних марок «Укрпошти» — з псом Патроном породи Джек-рассел співпав із скандалом. Авторка одного із зображень песика, де він «поливає» ворожий снаряд, публічно зявила про порушення авторських прав національним поштовим оператором.
В цій історії є все — зав’язка, розвиток, і навіть красивий епілог. Тож розповімо про все по порядку.