🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоЗброя
20 грудня 2024, 10:02
2024-12-20
Компанія Vyriy drone створила перший FPV повністю з українських деталей
Приватна українська компанія Vyriy drone, яка серійно виробляє ударні дрони для Сил оборони, анонсувала повністю локалізований в Україні 10-дюймовий FPV-дрон. Він отримав мотори від Motor-G, відеопередавач від December1 та тепловізійну камеру «Курбас-256» від Odd Systems.
Про це «Мілітарному» розповів засновник компанії Олексій Бабенко. Повідомляється, що дрон був зібраний повністю з українських деталей:
рама (платформа для решти елементів системи);
мотори;
пропелери;
камера;
передавач та приймач сигналів;
польотний контролер;
регулятор обертів.
Останні два були розроблені Vyriy drone та виготовлені в Україні. Компанія розпочала шлях відмови від імпортних запчастин у 2023 році, щоб мінімізувати залежності від китайських постачальників.
До середини 2024 року їй вдалося досягти рівня локалізації 70% на своїх серійних дронах шляхом заміщення спочатку найпростіших механічних запчастин, а потім і складніших елементів електроніки. Головною проблемою донедавна залишалися мотори, передавачі відеосигналу та камери, виробництва яких в Україні не існувало.
Ситуація змінилася цього року з появою відповідних місцевих виробників. Новий коптер отримав мотори виробництва компанії Motor-G, відеопередавач від December1 та тепловізійну камеру «Курбас-256» від Odd Systems.
«Дрон досі використовує деякі китайські компоненти, зокрема, ніодимові магніти, лінзо-матричні блоки камер та мікрочипи. Це обумовлено відсутністю потреби у їх заміні або ж тимчасовою безальтернативністю. У випадку ж магнітів Китай взагалі володіє світовою монополією на їх виробництво», — відзначає «Мілітарний».
Вартість одного українського FPV від Vyriy drone складає 21 000 грн, але ціна знизиться, коли він буде запущений в серійне виробництво. Локалізований в Україні дрон не поступається аналогам, зробленим з китайських деталей. Розробники зазначають, що такий дрон завжди буде кращим за аналогічний з імпортних комплектуючих через «орієнтування саме на потреби військових та оперативність внесення технічних змін вслід за стрімким розвитком технологій на полі бою».
Нагадаємо, що у жовтні керівник компанії Odd Systems Андрій Таганський, розповів dev.ua подробиці про запуск тепловізійних камер «Курбас-256». Вони були створені з врахуванням побажань українських операторів FPV-дронів. На початку року засновник компанії з розробки гаджетів для тварин Ярослав Ажнюк запустив два mill-tech стартапи Fourth Law та Odd Systems.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі