😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоНавколо IT
20 березня 2024, 17:55
2024-03-20
Петро Чернишов розповів, як НАУ може залучити $1 млн інвестицій за допомогою LinkedIn
Експрезидент «Київстар» Петро Чернишов, який очолює Наглядову раду Національного авіаційного університету, вважає, що LinkedIn може стати джерелом інвестицій для ВНЗ.
Експрезидент «Київстар» Петро Чернишов, який очолює Наглядову раду Національного авіаційного університету, вважає, що LinkedIn може стати джерелом інвестицій для ВНЗ.
У листопаді 2023 року Петро Чернишов став радником міністра освіти з питань розвитку Київського авіаційного інституту (КАІ, це колишній НАУ). У січні цього року була створена Наглядова рада, яку очолив Петро Чернишов.
НАУ будує власну асоціацію випускників, про це розповів Петро Чернишов в інтерв’ю для MC.today. За його словами, навіть у деяких відомих університетів США до 60% бюджету складають нарахування від асоціацій випускників. Без цих коштів, вони б були збитковими.
Ініціативна група вже написала і затвердила статут цієї асоціації випускників, знайшли президента. Зараз робоча група проєкту шукає, знайомиться, спілкується та відновлює зв’язки з випускниками. Тільки пошук в LinkedIn виявив близько 27 000 тегів #НАУ.
«Думаю, 90% з них закінчили цей університет. Тобто більш ніж 24 000 людей — кандидати у входження до асоціації випускників. Те, що вони зареєстровані на LinkedIn, може вказувати, що вони працюють в технологіях, IT. Тому для них зробити внесок $100–300 на рік не дуже складно», — сказав Чернишов.
За його підрахунками, якщо хоча б 20% з цих 24 000, а це приблизно 5000 людей, погодяться надсилати членські внески у розмірі, припустимо, $200 на рік, вийде $1 млн. Для НАУ це вагома сума, яку можна витратити на покращення матеріально-технічної бази: будувати лабораторії, коворкінги.
«З деякими випускниками ми говоримо не тільки про фінансову підтримку, але й про експертну — проведення лекцій, воркшопів, майстер-класів для студентів, підвищення рівня викладачів. Особливо з тими випускниками, що поїхали за кордон, мають великий практичний досвід, успішний бізнес і яким є про що розповісти», — додав експрезидент «Київстар».
Окрім цього, кожна велика світова корпорація має бюджет для роботи з освітніми закладами. Чернишов пояснив, як це працює у світі: «Якщо випускник працює чи співпрацював з якоюсь з них, він може прийти до свого роботодавця і запропонувати, наприклад, збудувати лабораторію в НАУ, умовно — передати свій кредит довіри, і тоді вже університет зможе вести з цією компанією предметні перемовини про взаємодію». Наприклад, талановитих студентів, які будуть працювати в таких лабораторіях, компанії зможуть запросити на роботу, а викладачів залучати у спільні наукові проєкти.
Також Чернишов повідомив, що дві відомі українські компанії вже погодилися інвестувати у побудову в НАУ Fab lab. Зараз працюють над затвердженням проєктів цих лабораторій.
LinkedIn заблокував пост айтішника «за булінг та харасмент». Раніше він поскаржився в підтримку на іншого користувача, що звинуватив українську IT-компанію у нацизмі