🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Марія БровінськаГаряченьке
28 квітня 2023, 16:43
2023-04-28
Підказка для Мінкульту, Кіберполіції, СБУ та Мінцифри. 10 варіантів регулювання Telegram від українських айтішників
Мінкульт сьогодні ініціювало обговорення можливого регулювання месенджера Telegram, який, за даними Головного управління розвідки, контролюється російською фсб.
Поки що готових варіантів рішень у влади та силовиків немає, тож ми вирішили запитати в айтішників, які способи відстежування фейків і проросійських наративів і маніпуляцій у Telegram запропонували б вони. Ось найцікавіші відповіді.
Серед 50 респондентів (так, ми розуміємо, що вибірка не є достатньою, щоби бути показовою й екстраполюватися на настрої суспільства в цілому), які взяли участь в опитування, які, до речі, проходило в Telegram, Facebook, LinkedIn, Twitter, близько половини опитаних зазначили, що не мають, чого приховувати, тому не розглядають варіант відмови від користування Telegram. Натомість уже відмовились понад 10% користувачів.
Чимало респондентів вважають, що регулювати Telegram наразі неможливо. І пропонують перехід в альтернативні сервіси. «Не вважаю реальним регулювати месенджери, потрібна інформаційна медійна компанія з поясненнями безпечніших альтернатив. Наприклад Signal», — написав один із читачів dev.ua.
А ось думка ще одного скептично налаштованого айтішника: «В нас демократична країна, в якій діє презумпція невинуватості. Вважаю, що Telegram — не того рівень застосунок, який буде ризикувати своєю репутацією та дуже великими перспективами співпрацюючи з ac, росєєй. А щодо таких вкидів щодо Telegram — вважаю їх необґрунтованими, та, можливо, вони спровоковані конкурентами (або росєєю, хто зна, може їм вайбер зручніше)».
Він вважає, що при блокуванні Telegram люди масово переключатимуться на інші застосунки. «Так само і ботоферми та інші агрегатори дезінформації переключатися туди. При збільшенні активності наших співгромадян в інших каналах зв’язку — для росєї не буде проблеми перекинути туди свою пропаганду. Агресору немає різниці, де саме постити дезінформацію: Telegram, Viber, WhatsApp чи вебсайти. А щодо внутрішньої безпеки, на мій погляд, ті хто за неї відповідають, і так повинні використовувати внутрішні захищені каналами зв’язку, а не додатки масового користування», — резюмує читач dev.ua.
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.
Telegram 19 червня запустив Premium-підписку. Скільки вона коштуватиме, які нові функції отримає підписник
Telegram 19 червня запустив Premium-підписку. Вона відкриває доступ до додаткових функцій месенджера. Користувачі платної версії зможуть завантажувати файли об'ємом до 4 ГБ та скачувати їх на максимальній швидкості, використовувати додаткові інструменти для керування чатами та автоматично трансформувати голосові повідомлення у текст.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі