Конкурс - обирай кращий стартап та отримай навушники! 🎧
Марія БровінськаЗброя
15 січня 2023, 10:29
2023-01-15
У Харкові розробили підсилювач сигналу дронів, що корегує артилерію: як це працює
Волонтери з Харкова розробили для українських військових мобільну систему, яка може підсилювати сигнал дронів та коректувати артилерію. Перша платформа вже працює на передовій,пише «Суспільне Харків».
Волонтери з Харкова розробили для українських військових мобільну систему, яка може підсилювати сигнал дронів та коректувати артилерію. Перша платформа вже працює на передовій,пише «Суспільне Харків».
«Для платформи необов’язково ставити дорогу гуму або модну. Колесо коштує 300 гривень. Якщо воно пошкодилося — викинули та поставили нове», — каже інженер організації «Пекельна кухня» Антон Мастепан.
Вага платформи — 450 кілограмів. Виготовляють її за три тижні. Нині зробили вже три системи, працюють над четвертою.
За словами інженера, на таку конструкцію військові зможуть чіпляти додаткове обладнання.
Розкласти систему військові зможуть за 10 хвилин, говорить Мастепан.
«Ще однією задачею була мобільність і можливість не тільки проїхати, але з розрахунком на трьох людей: що вони зможуть дотягнути її до місця розташування. Вона може розташовуватися десь у лісі, в посадці або навіть на якомусь пригорку», — додає він.
Платформу можна причепити до легкового позашляховика. Такі конструкції складаються і їх перевозять на вантажних автівках до складнодоступних місць на передовій.
«По Києву летить купа ракет. Я почав писати всім близьким „Як ти“?». Розробник на війні створив застосунок для відслідковування стану своїх близьких MyState: як це працює
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Україна отримала словенські танки. Атлас зброї: які ще танки передали захисникам, від кого, а на що вже не варто розраховувати
В Україну надійшла друга велика пожертва зброї — 28 танків М-55S, які досі були в резерві словенської армії, а тепер посилять українську оборону у війні.
Раніше Іспанія 2 серпня відмовилась постачати обіцяні танки, які чекали в Україні. Ось які танки Україні вже передали.
(текст від 29 липня 2022)
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі