Польський благодійний фонд «Поступ» і Львівська політехніка автоматизують розмінування в Україні. У розробці вже є спеціальні дрони й наземна платформа
Фонд та університет шукають фінансування для своїх проєктів.
Фонд та університет шукають фінансування для своїх проєктів.
Фонд та університет шукають фінансування для своїх проєктів.
Польський благодійний фонд «Поступ» та Львівська політехніка автоматизують розмінування в Україні, повідомили dev.ua у фонді.
«Поступ» працює над технологією безконтактного сканування магнітного поля за допомогою дронів. Один такий безпілотник здатний просканувати 10-15 гектарів на добу, тож за 5 років за допомогою 200–300 одиниць техніки можна було б просканувати всі відкриті території, забруднені боєприпасами що не вибухнули (НВБ), не залучаючи 100 000 персоналу.
Національний університет «Львівська політехніка» працює над створенням наземної броньованої платформи, яка могла б виконувати завдання в агресивному довкіллі з великим ступенем невизначеності зовнішніх впливів.
Вона досить легка — 90–150 кг, приводиться в рух електромоторами й має хороші можливості для роботи на бездоріжжі. Це може зробити платформу придатною для різних операцій, які виконуються під час гуманітарного розмінування, таких як дезактивація протипіхотних мін-розтяжок, дослідження, вилучення, дезактивація та/або транспортування виявлених наземних мін, а також виконання деяких операцій механічного розмінування.
Щоб прискорити подальші дослідження та розробки, «Поступ» та Львівська політехніка спільно шукатимуть інституційне фінансування. Пріоритетом буде також залучення іноземних інституцій. Фонд веде переговори з декількома університетами Польщі, які були б зацікавлені зробити внесок у дослідження та допомогти Україні.
«Враховуючи той факт, що з початку повномасштабного вторгнення до 1000 цивільних осіб і військовослужбовців були поранені та/або вбиті від наземних мін, існує нагальна потреба в технології, яка б більше ізолювала людей від необхідності роботи в умовах мінної небезпеки», — підсумували у фонді.