«Працювати в університеті відразу з тим, що буде на комерційному ринку». Ajax Systems відкрив у НАУ лабораторію електроніки
Компанія Олександра Конотопського підтримала науковий розвиток університету, який зараз проходить освітню реформу.
Компанія Олександра Конотопського підтримала науковий розвиток університету, який зараз проходить освітню реформу.
25 вересня компанія Ajax Systems відкрила на базі Національного авіаційного університету (НАУ) лабораторію електроніки, передає журналіст dev.ua з місця події.
«Нова концепція НАУ полягає в тому, щоб студенти якомога раніше починали співпрацювати з місцями, де вони в майбутньому будуть працювати й що раніше починали працювати над своїми проєктами. Лабораторія матиме декілька напрямів, можна буде і своїми проєктами займатися», — сказала під час презентації лабораторії в. о. ректора НАУ Ксенія Семенова.
«Я сам навчався в технічному ВНЗ, у КПІ. У мене була спеціальність електроніка та програмування. Усе, чим я користувався під час навчання, було старшим за мене. Те, чого мене навчали в університеті, виявилось потрібним. Але обладнання, з яким працює інженер, має приносити задоволення», — розповів під час презентації лабораторії глава Наглядової ради Ajax Systems Олександр Конотопський.
Він додав, що до початку повномасштабного вторгнення компанія мала велику ідею оновити обладнання всіх лабораторій, пов’язаних з електронікою.
«Щоб ви відразу в університеті працювали з тим, із чим будете працювати на комерційному ринку. Ідея дуже проста — дати вам інструменти, щоб ви не гаяли час в університеті», — додав Конотопський.
«Це сигнал для великого бізнесу, що вони можуть інвестувати в лабораторії НАУ на прозорих умовах. Жоден долар чи гривня не будуть витрачені, як ми звикли, дивним шляхом», — сказав під час презентації глава Наглядової ради НАУ Петро Чернишов.
«Українські інженери зараз надзвичайно потужні. Я бачу, як за два роки досвіду вони створюють ground-braking технології. Ми хочемо це розвивати. Для нас неважливо, чи ви підете працювати в Ajax Systems або іншу компанію. Важливо, щоб ви швидше навчалися й більш успішно будували свою кар'єру в Україні та не хотіли звідси їхати», — розповів Олександр Конотопський.
Карусель з фото:
Лабораторія має 20 робочих місць. Для безпеки роботи, над кожним із них встановлена витяжка. Вони розраховані на те, щоб студенти чи викладачі могли створити свій проєкт. У лабораторії можна паяти чи вимірювати, вона має осцилографи, вольтаметри, аналізатори спектра, підігрівачі плат, кілька мікроскопів. Також можна займатися антенною технікою. Також є техніка для програмування мікроконтролерів та 3D-принтери.
На базі лабораторії можна створити власний виріб повного циклу: скласти його на макетній вкладці, перевірити, зробити плату, спаяти й надрукувати на 3D-принтері корпус.
Олександр Конотопський розповів, що зараз Ajax Systems продає охоронні системи у 187 країн світу. Основний ринок — це ЄС, у Північній і Латинській Америці й Австралії компанія стартувала 2 роки тому. У R&D-команді компанії зараз працюють 1200 інженерів. «Це найбільше R&D в Україні й, думаю, у Східній Європі», — каже Конотопський. Цього року Ajax Systems почав виробляти відеоспостереження, доповнивши трійку країн цього напрямку, серед яких Швеція, Німеччина і Велика Британія.