ТОП EVO Мельник про прискорену українізацію та міни у відео для dev.media 📼
Відділ новинВійна
14 квітня 2022, 12:56
2022-04-14
В Україні запрацював додаток, де можна поденно відслідковувати втрати російських військ за різними категоріями
Прозорро.Продажі спільно з RBC Group запустили окремий публічний модуль аналітики з ключовими показниками по втратах росією особового складу та техніки у війні проти України.
Прозорро.Продажі спільно з RBC Group запустили окремий публічний модуль аналітики з ключовими показниками по втратах росією особового складу та техніки у війні проти України.
Модуль доступний за посиланням для мобільної та веб-версій.
За даними цієї аналітики, рф вже втратила $13,23 млрд.
Окремий модуль розробили на базі BI-системи Qlik, яку Прозорро.Продажі використовує для публічного відображення інформації про результати роботи системи та онлайн-аукціонів.
«З початку війни ми побачили, що у людей є запит не лише знати загальне число втрат ворога, а й відстежувати динаміку. Бо їхні втрати — це результати роботи наших військ. Наші партнери з RBC Group запропонували спільно створити аналітику на основі даних про втрати росіян. А оскільки ми є адептами публічності, прозорості та прийняття рішень на основі даних, то вирішили використати наш BI-портал bi.prozorro.sale. Тепер статистику втрат російської армії стало набагато зручніше аналізувати в нашому модулі аналітики», — розповів Олексій Соболев. директор ДП «Прозорро.Продажі».
Статистика формується на основі офіційних даних від Генерального штабу ЗСУ про втрати росії, а саме особистого складу та військової техніки: танків, літаків, гелікоптерів, БПЛА, автомобілів, кораблів тощо. Дані в розрізі періодів також дозволяють прогнозувати середню інтенсивність втрат окупантів та успіхів ЗСУ.
Статистика оновлюється щодня та відображає загальну кількість втрат за категоріями, приростом за останній день та відсоток від загальної кількості армії росії. Під кожною категорією можна побачити графік у розрізі певного періоду (поденно, потижнево і сумарно за весь період). Це дозволяє аналізувати втрати окупантів ретроспективно. Завдяки відкритим даним у модулі можна відстежувати та порівнювати за періодами суму збитків у мільярдах доларів від втраченої військової техніки.
Психологічна оборона, армія ельфів та обсерваторія цифрових медіа. Як в ЄС воюють з фейками про війну в Україні
Україна стала територією, на якій зараз проходить війна, розв’язана росією. Але інформаційна війна ведеться у всьому онлайн-просторі і зав’язані в ній майже всі країни. В рамках The first International Diia Summit Brave Ukraine в Давосі шість країн Євросоюзу обговорили, що зараз відбувається на інформаційному фронті, як саме в країнах проходить боротьба з фейковою інформацією та пропагандою. Всі країни, що брали участь в обговоренні, висловили свої думки щодо участі в цьому процесі компаній-техгігантів.
«Я хочу вивчити українську мову». Project manager в SoftServe приїхала із Латвії в Україну у 2014-му і тепер вважає себе не тільки латвійкою, а й українкою
Оксана Богомольна, Project manager в SoftServe — латвійка. У 2014 році вона попри війну обрала Україну, і анітрохи про це не шкодує. Свою історію Оксана розповіла dev.ua.
«Американські чиновники очікували, що країна впаде за кілька днів». Як відкриті дані та соцмережі змінюють хід першої цифрової війни в Україні
Розвідувальні дані, зібрані з публічної інформації в Інтернеті, можуть вплинути на традиційну війну та змінити розрахунки між великими і малими державами, пише Wired. dev.ua переклав та адаптував текст, який нині може стати підказкою для українського війська.