💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаГроші
11 травня 2023, 12:32
2023-05-11
На Київщині до 5 років тюрми засудили лудомана, що викрав у свого товариша через «Приват24» 65 000 грн. Як так сталося?
Кагарлицький районний суд Київської області засудив на 5 років шахрая-лудомана, що обкрадав знайомих заради поповнення ігрового рахунку. Розповідаємо подробиці справи.
15 липня 2022 року під час вечірки обвинувачений попросив товариша надати йому грошові кошти на ігровий акаунт в мережі інтернет шляхом їх переведення з інтернет-Банку «Приват 24». На таку пропозицію останній погодився, увійшов до застосунку та передав обвинуваченому телефон.
Перевівши 450 грн на свій ігровий акаунт, чоловік не зупинився. І, побачивши залишений власником телефон в місці проведення дозвілля, вирішив його тимчасово залишити собі. В цей час у чоловіка виник умисел на несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем та на незаконне заволодіння чужим майном, а саме: грошовими коштами, котрі зберігались на рахунках потерпілого.
Так, він увійшов у застосунок «Приват 24» і здійснив онлайн перерахування кредитних коштів із банківської картки в сумі 10351,44 грн.
Отримані кошти лудоман частково перерахував на GAMEPLANMARKETING, DNIPRO. Потім чоловік переказав на свій рахунок на сервісі YOURGAMESPLANUSA, DNIPRO ще 525,8 грн з рахунку потерпілого. А потім транзакцію повторив, додавши туди ще кілька разів 1590 грн і 1060 грн.
Згодом злочинець перерахував на свою картку з рахунку потерпілого ще 9316,35 грн вже кредитних коштів, а потім зняв з рахунку товариша ще 3105,53 грн кредитних грошей. Ці кошти також перенаправив на гемблінгові сервіси. І такі дії протягом певного часу повторював кілька десятків разів.
Загалом крадій завдав постраждалому матеріальні збитки на загальну суму 65 359,11 грн.
Що каже лудоман
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений винним себе у крадіжці та несанкціонованому доступі до даних визнав частково та відповідаючи на питання пояснив, що він не розуміє як він міг втрутитися в роботу автоматичних систем, оскільки він не є хакером.
Код в банкінг потерпілого знали багато людей, зазначив злочинець. . Потерпілий спочатку сам перераховував кошти, а після п`ятої годити ранку робив він сам, оскільки ввійшов в азарт. Він просив вибачення у потерпілого, обіцяв більше так не робити і просить суворо його не карати.
Що вирішив суд
Суд визнав чоловіка винним та призначив йому покарання у вигляді п`яти років позбавлення волі. Строк відбування покарання рахувати з дня його фактичного затримання.
Також підсудний має виплатити товаришу, якого обікрав, матеріальну шкоду у сумі 55 359, 11 грн, та 5000 грн відшкодування моральної шкоди.
Також зі злочинця утримають витрати, пов`язані з наданням юридичної допомоги в розмірі 7384 грн.
Як працюють поштомати від «Нова пошта», Meest та ROZETKA, і що потрібно, аби ними скористатись
Зараз, щоб отримати чи відправити посилку навіть не потрібно йти до відділення служби доставки, чекати довгі черги та витрачати купу часу. Це можна зробити за допомогою поштоматів — автоматичних теміналів, які розташовані у місцях активних переміщень людей, магазинах, супермаркетах та навіть в житлових будинках.
dev.ua зібрав інформацію про термінали різних сервісів доставки, де вони знаходяться, чим відрізняються, як скористатись поштоматом та які особливості вони мають.
(оновлений текст від 17 листопада 2021 року)