Олександр КузьменкоGameDev
29 вересня 2023, 12:05
2023-09-29
Цьогорічний призовий фонд найбільшого турніру по Dota 2 наповнюється найгірше в історії. У чому причина
Valve випустила компендіум Dota 2 — внутрішньоігровий бандл, який використовується для краудфандингу призового фонду The International 12. Цього року він вийшов настільки невдалим, що фонд наповнюється ще гірше, ніж десятиліття тому, коли ця система тільки починала працювати.
Valve випустила компендіум Dota 2 — внутрішньоігровий бандл, який використовується для краудфандингу призового фонду The International 12. Цього року він вийшов настільки невдалим, що фонд наповнюється ще гірше, ніж десятиліття тому, коли ця система тільки починала працювати.
Компендіум має дві версії: базовий збірник коштує $7.49, а розширений варіант, який дає +50 рівнів, коштує $29,99. 25% від усіх продажів спрямовується до призового фонду ТІ. Про це пише Forbes.
Але цього разу, вміст нового компендіум також нагадує себе 10-річної давнини. З нього зникла більшість ігрової косметики, кастомні ігрові режими та інші доповнення, а все, що залишилося — пов’язано з кіберспортом. Передбачення, фентезі-ліга та деякі базові ігрові аксесуари, такі як HUD та екран завантаження.
Динаміка наповнення призового фонду, яка зростала майже кожного року, цього разу демонструє найгірші показники. У 2022 році призовий фонд The International вперше не побив свій власний рекорд, досягнувши 18,930,775$, що менше, ніж удвічі менше, ніж у попередньому році. Тепер, з огляду на менший Compendium і складний рік для професійної сцени, дуже ймовірно, що цього року ця цифра ще більше знизиться.
Раніше цього року Valve оголосила, що не буде випускати традиційний Battle Pass цього року, натомість зосередивши зусилля на більш регулярних оновленнях основної гри. Цей підхід дійсно добре себе зарекомендував за останні кілька місяців: масивний патч 7.33 став першим у довгій низці більш регулярних і значних патчів, і тепер команда має більше часу, щоб зосередитися на основній грі. Однак багато гравців очікували, що нова система фінансування The International матиме трохи більше можливостей, ніж компендіум, який щойно вийшов.
Цікаво, що повільне наповнення призового фонду чемпіонату — не єдиний антирекорд цьогорічного The International. Вперше в історії в ньому візьме участь рекордна кількість росіян — 19 кіберспортсменів.
Розподіл учасників The International 2023 за країнами. Зображення: Liquipedia
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.