Львівські розробники створили застосунок Be Alive — щоденник, який допомагає зрозуміти, як працювати з емоціями та впоратися зі стресовими станами.
Розробники помітили, що з початком війни збільшилась кількість звернень до психологів стосовно тривожних і депресивних станів чи неконтрольованої агресії, що супроводжуються переживанням втрати близьких, дому чи ідентичності. Саме це підштовхнуло створити щоденник, який допоможе впоратися з тривогою та стресом, а також контролювати свій емоційний стан.
«Зазвичай за великим результатом стоять регулярні дії. Прикладів безліч: це спорт, кар'єра та навіть здорові зуби! Тому що неможливо один раз на рік почистити зуби та чекати, що вони будуть здоровими, так само як неможливо натренуватись за один день. Якщо немає регулярності, то зазвичай немає й очікуваного результату», — пояснює один зі співзасновників Be Alive, практик-психотерапевт Лев.
Команда прагне, щоб усі українці мали змогу щоденно робити маленькі практики для свого психологічного добробуту, які в тривалій перспективі принесуть великі результати.
У застосунку можна вказувати, що ви відчуваєте, який у вас настрій, пройти практики саморегуляції та прочитати статті про емоції та їхній вплив, мистецтво контакту із собою, про емоційний інтелект тощо.
Спорт, сім'я, канабіс, меми та фінансова подушка. Що допомагає айтішникам долати стреси та надихатися під час війни
Війна залишила відбиток на житті та психіці кожного українця. Зриви, депресії, апатія, поганий настрій і нав’язливі сумні думки стали супутниками всіх, хто побачив і відчув війну. А вимушені переїзди, розлука з родиною або відокремлена робота на самоті тільки підсилюють цю тенденцію. Розкажіть нам, як ви справляєтесь зі стресами та поганими думками під час війни, які інструменти використовуєте, як відволікаєтеся?
Месенджер для обіймашок. Як український додаток Obimy виріс до 5 млн юзерів з початку війни
Архітектор Євген Залуцький та IT-компанія Empat 15 вересня 2020 року запустили додаток Obimy для спілкування між близькими та партнерами за допомогою «дотиків», емодзі та жестів.
CEO Obimy Євген Залуцький розповів AIN, як розвивався проєкт і як досягнув аудиторії більш ніж 5 млн користувачів. До початку повномасштабної війни в Україні застосунок налічував близько 20 000 користувачів.
Як поводитися і що робити, коли мій світ навкруги мене рушиться і здається, що майбутнього нема: поради психолога
Коли стикаєшся з жахливим і неочікуванним, першою реакцією є шок. Він триває від пари годин до кількох днів. А потім повертаються базові емоції і можливий вихід у різні стани. Як жити в такій реальності, пояснює практичний психолог вiд MeClee Катерина Панасюк, яка як і тисячі інших українців виїхала з різних міст, тікаючи від війни.