🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Марія БровінськаІсторії
18 січня 2024, 08:15
2024-01-18
«Я вивчав QA на нулі». Як 43-річний моряк, що мріє працювати в IT, опанував тестування та Python на передовій
Військовослужбовець Дмитро Алабугін під одним із дописів ветерана, який шукає роботу в IT, написав, що вивчив тестування на нулі. dev.ua розпитав чоловіка про його життєвий шлях та потяг до IT. Виявилося, що дописувач — колишній моряк, який вважає, що IT усі віки покірні. Ось його історія.
Дмитрові 43. У цивільному житті до війни він був моряком, і російське вторгнення застало чоловіка у плаванні за контрактом. «Я довго думав, чи переривати контракт, тому що моя сім’я все ще була в Одесі й нікуди не збиралася виїжджати. Утім, зрештою обрав родину і, розірвавши контракт, повернувся додому», ― розповідає військовослужбовець.
Тим часом поки чоловік добирався на батьківщину, родина Дмитра вже релокувалась у західну частину України. «Вилітаю з Антверпена до Бухареста, звідти ― на автобусі до Кишинева, а звідти ― на маршрутці до Одеси», ― описує свій довгий шлях додому Дмитро.
10 березня Дмитро приїхав до Одеси, 11 ― ходив дізнаватися, як можна влаштуватися до територіальної оборони. «Військового досвіду я не мав, не служив. Та вже 12 березня мене прийняли до 126 бригади ТрО Одеси.
З серпня 2022 року підрозділ колишнього моряка перебуває в безпосередній близькості до супротивника. «Загалом це від 3 до 10 км до росіян. Спочатку були в Миколаївський області, допомагали звільняти Снігурівку, зараз вже рік перебуваємо на херсонському напрямку», ― розповідає Дмитро.
Поштовх до IT
Військовослужбовець зізнається, що загалом не планував свічнутися в ІТ у 43. Та одного разу чоловіка підбурила дружина. «Каже: а давай ти спробуєш себе в IT, будеш працювати віддалено, завжди будеш вдома. Звісно, вона втомилася постійно чекати мене з рейсів», ― розповідає колишній моряк, який перебував в рейсах по 5–6 місяців, на кілька місяців повертався додому, а потім ― знову у рейс.
Дмитро став задумуватися, як би реалізувати задум коханої дружини. «Почав шукати, з чого б почати свій старт, дивився різні вебінари, і зрештою зупинився на тестуванні», ― каже чоловік.
Навчання у руїнах
Дмитро привіз у частину з дому свій ноутбук, записався на курси в GoIT, і чекав початку занять. А коли курс розпочався, Дмитро засумнівався у власних силах. «Коли я почав читати конспекти з лекцій, я все думав, як я це осягну. Спочатку було мало що зрозуміло ― якісь програми, якісь тести… Але згодом все стало набагато ясніше, і я зрозумів, що насправді нічого складнішого нема. Трошки мене помучав Git та Postman, але це питання часу ― треба було набити руку», ― розповідає майже айтівець.
Утім, перебуваючи на передовій, Дмитро стикнувся із ще одним викликом: чоловікові не завжди вистачало часу на вивчення матеріалу.
«Будучи на службі, я не завжди потрапляв на онлайн-заняття, тому дивився в записі. Якщо щось було незрозуміло з уроку, шукав відповіді на YouTube. Так і робив домашні завдання», ― каже колишній підкорювач морів.
Чоловік розповідає, що вчився, проживаючи із побратимами у напівзруйнованій хаті без світла та води. «У нас був Starlink, який ми оплачували самі. Для того, щоб запустити starlink чи підзарядити свої гаджети ми запускали генератор. Не завжди вдавалося спокійно продивитися лекцію чи виконати практику, тому що десь щось прилітало, і треба було ховатися у безпечне місце», ― розповідає Дмитро.
Порушені плани
У процесі вивчення курсу військовослужбовець отримав можливість звільнитися зі служби. «Я думав: якраз закінчу курси, знайду роботу і буду працювати вдома, бо ж за кордон не випускають», ― ділиться Дмитро. Але не так все склалося, як гадалося. Чоловік вирішив залишитися у війську і продовжити захищати Україну.
Утім, своєї айтішної мети Дмитро не залишив. Він самостійно опанував основи Python, щоб мати більше шансів працевлаштуватися після демобілізації. зараз, зізнається чоловік, часу на заняття все менше ― робота військовим забирає майже усю добу.
Утім, чоловік мріє, що після закінчення війни застосує навички проходження співбесіди, які опанував завдяки курсам, і отримає бажаний офер.
«Мені подобається військова тематика. Я думаю, що коли це все закінчиться, колишні військові будуть дуже затребувані в IT-сфері, тому що будуть розвиватися нові військові компанії, будуть заходити іноземні виробники зброї та техніки. А це, своєю чергою, — нові робочі місця, зокрема і для айтівців», ― розповідає Дмитро.
Утім, зараз роботу чоловік не шукає ― чекає можливості звільнення з війська, щоби повноцінно зайнятися питанням пошуку роботи. «Я періодично дивлюся вакансії на Djinni, наприклад, у LinkedIn. Чисто щоб розуміти, що зараз коїться в цій сфері. Звісно, якщо все ж таки звільнюся, то буду шукати роботу і працювати QA», ― каже Дмитро.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)