Олександр КузьменкоДомени
29 травня 2024, 17:30
2024-05-29
Activision відсудила домен та $14 млн у розробника чітів для Call of Duty
Суд зобов’язав розробника чітів для відеоігор передати Activision доменне ім’я та виплатити понад $14 млн відшкодування за продаж і розповсюдження чітів для ігор серії Call of Duty.
Суд зобов’язав розробника чітів для відеоігор передати Activision доменне ім’я та виплатити понад $14 млн відшкодування за продаж і розповсюдження чітів для ігор серії Call of Duty.
Окрім $292 912 судових витрат та $14 465 600 відшкодування збитків, Activision також отримала постійну судову заборону від окружного суду Центрального округу Каліфорнії на припинення «незаконної діяльності» EngineOwning та право розпоряджатися його доменом. Про це повідомляє TalkEsport.
Крім Call of Duty, він також виробляв чіти для ігор серій Counter-Strike, Battlefield і Titanfall. Хоча розробники цих ігор, ще не приєдналися до позову, цілком ймовірно, що суд може винести аналогічний вердикт, виходячи з того, що сталося з Activision.Однак юрисдикція суду обмежується кордонами США, тому сайт продовжує працювати й продавати чіти за межами країни.
EngineOwning, який пропонує «високоякісні чіти» для різних мультиплеєрних ігор, має сайт в доменній зоні .to. Це домен верхнього рівня Королівства Тонга, і уряд країни продає домени в цій зоні усім охочим.
Оскільки to є поширеним прийменником в англійській мові, популярною практикою є створювати оригінальні URL-адреси, так звані доменні хаки, які використовують цю перевагу. Їх використовують зокрема сервіси скорочення/перенаправлення URL-адрес (наприклад, go.to) та агрегатори торентів (наприклад, isohunt.to). Інші доменні хаки використовують to не як прийменник, а як склад всередині слова, наприклад сайт Даніеля Бернштейна cr.yp.to, лондонська компанія з веброзробки Potato p.ota.to.
Якщо ти хочеш зареєструвати власний домен, можеш купити домен com.ua у NIC.UA. Тебе загалом цікавлять новини зі світу імен в інтернеті? Тоді переходь на нашу рубрику «Домени», де вже описані цікаві кейси.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.