Вікторія ГорбікНаукпоп
18 листопада 2023, 12:20
2023-11-18
Китайські вчені розробили робота-хіміка з ШІ для синтезу кисню з марсіанських метеоритів, щоб створювати можливість життя на Марсі
Науковці з Китаю представили розробку, у вигляді Ai-робота, який здатний відтворювати автоматизований синтез каталізаторів, що виробляють кисень, з марсіанських метеоритів. Цей винахід дає надію на можливість життя на Марсі в майбутньому.
Науковці з Китаю представили розробку, у вигляді Ai-робота, який здатний відтворювати автоматизований синтез каталізаторів, що виробляють кисень, з марсіанських метеоритів. Цей винахід дає надію на можливість життя на Марсі в майбутньому.
Як значиться у звіті від науковців, опублікованому на ресурсі Nature, представлений мобільний робот-хімік здатний виконувати весь процес синтезу кисню, включаючи попередню обробку марсіанської руди, синтез каталізатора, характеристику, тестування і, що найважливіше, пошук оптимальної формули каталізатора, виконується без втручання людини.
За допомогою штучного інтелекту робот здатний автоматично та швидко визначити оптимальну формулу каталізатора з більш ніж трьох мільйонів можливих композицій. Протягом шести тижнів хімік зі штучним інтелектом створив прогностичну модель, вивчаючи майже 30 000 теоретичних наборів даних і 243 експериментальних наборів даних.
Синтезований каталізатор працює при щільності струму 10 мА см−2 протягом понад 550 000 с роботи з надпотенціалом 445,1 мВ, демонструючи можливість використання хіміка зі штучним інтелектом в автоматизованому синтезі хімічних речовин і матеріалів для дослідження Марса.
Робот пройшов стрес-тест при температурі у -37 °C, імітацію температурних умов на Марсі, і підтвердив, що він може стабільно виробляти кисень без видимого погіршення
Зараз розробляється наземна система верифікації, щоб забезпечити більш реалістичні космічні умови для роботів-хіміків з ШІ, що буде важливо для будівництва Міжнародної станції дослідження Місяця та Станції дослідження Марса.
Раніше американські дослідники створили біологічного робота-трансформера, який може повзати, їхати та літати, та, ймовірно, підкорить Марс.
В січні виповнився один марсіанський або два земних роки з моменту, коли марсохід NASA Perseverance знаходиться на Марсі. Пристрій MOXIE, встановлений на Perseverance працює в тому числі над виробництвом кисню.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.