Марсохід NASA Perseverance знаходиться на Марсі вже один марсіанський або два земних роки. 6 січня він відзначив річницю.
Пристрій MOXIE, встановлений на Perseverance, поспіль встановлює особисті рекорди та рекорди Марса з виробництва кисню.
Що це означає для людей.
Mars Oxygen In-Situ Resource Utilization Experiment (MOXIE), розміром з тостер, вдихає атмосферу Марса та видихає чистий кисень. Пристрій використовує високотемпературний електрохімічний процес, який називається електролізом твердих оксидів, щоб видалити іони кисню з вуглекислого газу в атмосфері Марса.
На MOXIE є два невеликих вихідних отвору для газу: один, через який витікає кисень, і інший, через який виходить суміш монооксиду вуглецю та діоксиду вуглецю, що не прореагував.
Позолочений інструмент експерименту з використанням ресурсів Mars Oxygen In-Situ Resource Utilization Experiment (MOXIE), встановлений всередині марсохода Perseverance (Фото NASA/JPL-Caltech)
Більшість людей, коли чують про кисень на Марсі, одразу думають про те, що буде можливо «жити за межами Землі», але використанням технологічних нащадків MOXIE буде виробництво кисню для використання як окислювач у ракетах, створених для повернення дослідників на Землю після успішної місії на Марс.
Восени 2022 року марсохід NASA Perseverance прибув до стародавньої дельти в кратері Джезеро, одному з найкращих місць на Червоній планеті для пошуку потенційних ознак стародавнього життя. Дельта — це територія, де, за припущеннями вчених, річка колись мільярди років тому впадала в озеро та відкладала відкладення у формі віяла.
Марсохід Perseverance показав на початку року приголомшливі кадри з деякими таємничими об’єктами. Можливо, космічне сміття або, можливо, частини марсохода, гелікоптера чи дрона Ingenuity.
Хочете знати, яка година зараз на Марсі? Швейцарський виробник годинників створив аксесуар Speedmaster X-33 Marstimer, що показує час на двох планетах — Землі та Марсі
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
Очі, якими ми дивимося у Всесвіт. Навіщо людству такі телескопи, як «Джеймс Вебб» і «Габбл»
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» показав свої перші зображення, до яких цей проєкт ішов із початку 1990-х. До цього основним нашим «оком» у Всесвіт був «Габбл».
NASA запустило космічний апарат Capstone на орбіту Місяця. Він дозволить розрахувати орбіту для майбутньої американської навколомісячної станції Gateway.
Якщо Україна повернеться в зону стабільності, нові реалії дозволять їй отримати надсучасні космічні технології
Ще до початку війни космічна спільнота України почала об’єднуватися у регіональні кластери*, тобто об'єднання виробників, які тісно співпрацюють між собою, діляться технологічними здобутками і спільно виконують регіональні замовлення, заробляючи кошти на подальший розвиток.