💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоGameDev
6 вересня 2023, 17:20
2023-09-06
Rockstar продавала піратську версію Midnight Club 2 в Steam. У файлах знайшли підпис реліз-групи Razer 1911
Фанати з’ясували, що Steam-версії деяких ігор Rockstar насправді є зламаними піратськими копіями. Підпис відомої піратської групи Razor 1911 знайшли у файлах гри Midnight Club 2, яка продавалася в Steam.
На це звернув увагу автор модів Silent, який написав про ситуацію в X (Twitter). Згадку Razor 1911 легко помітити, відкривши файли гри через HEX-редактор.
Як пише портал DSOG, можливо в компанії вирішили, що простіше буде використати зламану піратську копію Midnight Club 2 для публікації в Steam, ніж розбиратися з власним DRM-захистом. Це не перший подібний випадок — раніше Rockstar ловили на продажі в Steam зламаних версій Manhunt та Max Payne 2.
Він вказує на лицемірство компанії Take Two, яка володіє Rockstar Games, і часто бореться з фанатами, котрі створюють модифікації до її проєктів. Так, наприклад, було заборонено сюжетний мод зі штучним інтелектом для GTA 5, Grand Theft Auto IV Definitive Edition Mod, GTA Underground та Red Dead Redemption Damned Enhancement.
Наразі Midnight Club 2 не доступна для придбання в Steam, її прибрали з продажів у 2018 році. Хоча у 2021 році стався збій, завдяки якому гру тимчасово знову можна було купити.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.