😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоВійна
7 березня 2025, 14:00
2025-03-07
росія має свою систему супутникового зв'язку «Гонець», але не використовує її у війні: чому
Весною 2022 року у відповідь на отримання Україною доступу до Starlink росія заявила про намір оновити систему супутникового зв’язку «Гонець». Але у 2025 році ворог так і не використовує цю систему проти нас у війні, чому — пояснює військовий аналітик та експерт зі звʼязку Сергій «Флеш».
Весною 2022 року у відповідь на отримання Україною доступу до Starlink росія заявила про намір оновити систему супутникового зв’язку «Гонець». Але у 2025 році ворог так і не використовує цю систему проти нас у війні, чому — пояснює військовий аналітик та експерт зі звʼязку Сергій «Флеш».
На цей час «Гонець» має близько 20 низькоорбітальних супутників, які забезпечують покриття більшої частини Землі та обертаються навколо планети на висоті 1400 км.
Сергій «Флеш» назвав декілька можливих причин, чому росіяни не використовують «Гонець» у війни.
Перша, це низька швидкість передачі. Максимальна швидкість каналу складає 19.2 кбіт/c. Цього вистачає тільки для обміну повідомленнями або електронною поштою без великих вкладень.
Тоді може виникнути питання, чому систему не використовувати для передачі даних із БПЛА? Як пояснює експерт, це не можливо, тому що система працює на низьких частотах 312-390 мГц і вимагає наявності антени великого розміру з круговою поляризацією.
«Базова антена має розмір 20 см на 10 см. Та й сам модем має розмір 12 на 7 см з вихідною потужністю 10 Вт, що вимагає потужного джерела живлення», — додає Сергій «Флеш».
Влітку 2024 року росія заявила, що вперше змогли реалізувати технологію управління БПЛА через супутник. Це був експеримент, в якому, зокрема, брала участь система «Гонець».
Чи вийшла ця технологія за межі експерименту — не відомо. Але вчора представник системи «Гонець» анонсував появу нового маленького модема, який можна встановити на БПЛА.
«Про антену жодного слова. Подивимося, що з цього вийде», — зазначив Сергій «Флеш».
«Морально партнери не були готові до того, що в нас тут літає абсолютно все на будь-яких частотах». Сергій «Флеш» про можливості західних виробників РЕБ
UPD. Акції європейського конкурента Starlink, компанії Eutelsat, зросли втричі за останні два дні. Вона веде переговори про надання супутникового інтернету в Україні
«Я б не поспішав плювати на Starlink й тикати факи в бік напівбезумного техноолігарха». Кіберексперт назвав 4 дієві альтернативи супутникого інтернету від Ілона Маска. Чому вони нерівноцінні?
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)