💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоGameDev
30 серпня 2023, 11:30
2023-08-30
Анонс перспективної української RPG New Arc Line затьмарив скандал із російським видавцем. Гравців збентежила чеська компанія Fulqrum, яка раніше була 1C Entertainment
Відоме ігрове видання IGN опублікувало на своєму YouTube-каналі трейлер офіційного анонсу гри New Arc Line. Це магічно-стімпанкова RPG від чесько-української студії Dreamate Games.
Проєкт виглядає перспективно, але українських гравців дуже збентежило, що його видає компанія Fulqrum Publishing. Розповідаємо, в чому справа.
New Arc Line — це олдскульна покрокова партійна RPG для одного гравця. Її дія відбувається у світі, де панує золота ера магії та стімпанкових технологій.
Розробники обіцяють, що гравці будуть «винаходити смертоносні гаджети або опановувати таємні мистецтва, битися, красти або прокладати собі шлях до вершини, заводити ворогів і союзників, закохуватися, брати участь у масштабній змові та впливати на хід історії».
У New Arc Line поки немає сторінки в Steam, вона має вийти у 2024 році на PC, PS5 та Xbox Series X|S.
Українські геймери спочатку захоплено зустріли анонс проєкту, дехто навіть говорив, що схоже знайшов нову майбутню улюблену гру. Захват став ще більшим, коли розробники заявили у X (Twitter), що в New Arc Line буде повна українська локалізація, включно з озвученням.
Що не так із Fulqrum
Радість української спільноти швидко минула, коли виявилося, що гру видає Fulqrum Publishing. Під цією назвою ховається російське видавництво 1С.
Як пише український сайт Mezha, ребрендинг відбувся 25 лютого 2022 року після придбання китайським гігантом Tencent. Разом із контрольним пакетом акцій, до Tencent перейшли такі підрозділи «1C Entertainment»:
видавництво «1C Publishing»;
студія з портування та локалізації «QLOC»;
чеське видавництво «Cenega»;
платформа ігрової комерції «Muve».
Ігрова студія «1C Game Studios» залишилась під керівництвом самої «1С».
Про перейменування прямо вказано на сайті Fulqrum Publishing, правда «1C» сором’язливо називають «польською».
Відповідь Dreamate Games
Представник розробників New Arc Line прокомунікував деякі питання українських гравців в X (Twitter).
Представник зауважив, що Fulqrum «податків на росії не платять, російську агресію не підтримують, а натомість підтримують українських розробників».
Така відповідь не вдовольнила українських гравців, які відзначили, що 6 з 16 працівників Fulqrum Publishing — з росії. А поряд із формально чеською Fulqrum Publishing S.R.O є кіпрська Fulqrum Publishing Ltd, яка вже володіє цілком російською ООО «ФАЛКРУМ ПАБЛИШИНГ».
dev.ua звернувся за коментарем до Dreamate Games щодо ситуації з Fulqrum і отримав розгорнуту відповідь. Розробники не згодні, що Fulqrum можна назвати перейменованою російською компанією, і стверджують, що ті засуджують російську агресію і донатять Україні. Докладніше їхня позиція викладена в цьому матеріалі.
Реакції українських гравців
Українська ігрова спільнота спершу була сповнена оптимізму, щодо анонсу New Arc Line.
Але радість швидко затьмарила звістка про видавця.
New Arc Line — не єдина українська гра, яку видає Fulqrum Publishing. У вересні вийде нова частина стратегії Men of War (відомої також як «В тилу ворога») від української студії BestWay. Компанія базувала в Сєвєродонецьку до 2014, а з початком російсько-української війни була змушена переїхати у Черкаси. У Men of War 2 видавцем вказана Fulqrum Publishing, яка випускала попередню частину ще під ім’ям «1C».
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.