Соцмережа X вважає небезпечним контентом розслідування іноземних журналістів про удар по «Охматдиту», яке вже охопило понад мільйон користувачів.
9 липня 2024 року міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat опублікувала матеріал із підтвердженням того, що по «Охматдиту» вдарила російська ракета Х-101.
Джерело: Bellingcat
Потім цю статтю поширили в соцмережі X Ілона Маска з таким текстом до допису: «Останні новини: Аналіз даних із відкритих джерел, а також численні експерти з ракетних питань вказують на те, що саме російська крилата ракета Х-101 влучила в дитячу лікарню в Києві».
Latest: An analysis of open source evidence, as well as multiple missile experts, have pointed to a Russian launched Kh-101 cruise missile being the weapon that struck a children’s hospital in Kyiv https://t.co/qN0KFzBwt1
Розслідування швидко стало вірусним і станом на момент публікації має 1,9 млн переглядів.
Але якщо натиснути на лінк, X попереджає про небезпеку посилання.
Уже через декілька годин після поширення статті на Х засновник Bellingcat Еліот Хіггінс повідомив, що соцмережа почала маркувати допис як шкідливий.
For some reason, @elonmusk's X is now claiming the link to this article about Russia bombing a children’s hospital is unsafe, because apparently it has «been identified by X or our partners as being potentially spammy or unsafe». Unsafe to who, Putin? 🤔 https://t.co/ZOCNPKxzXvpic.twitter.com/HBRERfdPUP
«Чомусь „Х“ тепер стверджує, що посилання на цю статтю про бомбардування росією дитячої лікарні є небезпечним, тому що, очевидно, воно „було визначено Х або нашими партнерами як потенційно спамне або небезпечне“. Небезпечним для кого, для путіна?», — написав Хіггінс.
Grammarly, SoftServe, Intellias, Uklon, «Київстар», monobank… Назви техкомпаній, що долучились до допомоги «Охматдиту», можна перераховувати довго. Ми зібрали всіх у список
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.