Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Марія БровінськаУвійти в ІТ
7 грудня 2021, 22:32
2021-12-07
В Києві запрацює приватний університет для айтішників. Навчатись у SET University можна буде безкоштовно
7 грудня у Києві презентували новий приватний IT-університет SET University (Science, Enterpreneurship, Technology), який розвиватиме у студентів уміння, необхідні для IT-підприємців.
7 грудня у Києві презентували новий приватний IT-університет SET University (Science, Enterpreneurship, Technology), який розвиватиме у студентів уміння, необхідні для IT-підприємців.
Засновниками нового навчального закладу стали партнер Founding Partner Roosh Сергій Токарєв та Київська школа економіки.
Університет діятиме на базі Київської Школи Економіки та за підтримки діючих IT-інвесторів та бізнесменів.
У SET University навчатимуть за п’ятьма напрямками:
AI
data science
cybersecurity
robotics
web development.
Викладачами та менторами в університеті будуть топменеджери українських та іноземних ІТ-компаній, як і студенти, вони зацікавлені в найкращому результаті.
Студенти захищатимуть ідеї, розроблятимуть бізнес-плани, запускатимуть стартапи та працюватимуть з реальними кейсами ІТ-компаній.
Випускникам обіцяють стовідсоткове працевлаштування. Також засновники планують, що випускники матимуть змогу заснувати власний успішний стартап. В якості дипломної роботи студенти презентуватимуть ідею або проєкт стартапу та захищатимуть його перед інвесторами. Важливо, що на базі SET University створять венчурну студію, яка інвестуватиме у найбільш успішні стартапи студентів.
«Моя глобальна мета — змінити мислення в українській технологічній галузі з аутсорсингового на продуктове, та створити нову економіку. Я хочу зробити так, щоб українські айтішники не тільки були чиїмись „руками“, а й власноруч генерували ідеї та реалізовували їх. Я хочу, щоб студенти були практиками», — зазначив співзасновник навчального закладу Сергій Токарєв.
Президент Київської школи економіки Тимофій Милованов зауважив, що новий навчальний заклад покаже, якими мають бути університети в ІТ. «Київ ніколи не мав університетів, які б домінували у світі. Ми хочемо це змінити. Ми хочемо створити такий університет, який би відповідав високому рівню ІТ в Україні», — розповів він на презентації університету.
Навчатися в SET University зможе кожен, адже в ньому буде доступний income share agreement (договір про розподіл доходу). Тобто оплачувати навчання можна буде відсотком від своєї зарплати в ІТ-компанії протягом кількох років після закінчення університету.
Також доступними будуть комерційна (вартість буде така, як і на інших програмах Київської школи економіки) та грантово-стипендіальна модель навчання. Перший набір запланований на 2022 рік. Планують набрати 150 студентів.
Нагадаємо, раніше про створення університету IT-спрямування для людей майбутнього заговорив Володимир Зеленський. наразі йдуть підготовчі роботи до його будівництва на ВДНГ.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.
50 питань та відповідей щодо програмування для підготовки до технічного інтерв'ю
Готуючись до співбесіди, багато програмістів-початківців поняття не мають, яких питань очікувати від інтерв’юрів — чи це співбесіда в стартап, чи в технологічний гігант на кшталт Amazon, Microsoft або Google. У статті на Hacker Noon розробник Джавін Пол зібрав питання, які люблять ставити на таких інтерв’ю, а також відповіді на них та додаткові ресурси для підготовки.