💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоШІ
30 вересня 2024, 10:53
2024-09-30
Студії PlayStation використовуватимуть ШІ для прискорення розробки відеоігор
З нового корпоративного звіту Sony стало відомо, що внутрішні студії PlayStation використовуватимуть штучний інтелект і машинне навчання для прискорення циклу розробки відеоігор. ШІ вже застосовували для Marvel’s Spider-Man 2.
Як повідомляє Insider Gaming, компанія заявила, що «підтримує технології, які можуть допомогти творцям максимізувати цінність їхньої інтелектуальної власності ефективними і якісними способами, включаючи зондування і захоплення, а також 3D-обробку в реальному часі, штучний інтелект і машинне навчання», і що ці технології допоможуть донести її інтелектуальну власність «швидко і за низькою вартістю до ширшого кола шанувальників».
Зазначається, що PlayStation використовувала машинне навчання при створенні Marvel’s Spider-Man 2 для розпізнавання голосу на певних мовах. Цей процес дозволив компанії автоматично синхронізувати субтитри з репліками кожного персонажа, що «значно скоротило процес субтитрування».
Sony також повідомила, що будує свою студію об'ємного захоплення, яка генерує 3D-дані людей і локацій для відтворення високоякісних зображень.
«У майбутньому ми плануємо використовувати високоякісні 3D-активи, в тому числі дані про рух, отримані в нашій студії, накопичені кожною з наших компаній у різних функціональних підрозділах групи, а також досліджувати потенційні зовнішні продажі», — заявили в Sony.
У компанії також розповіли, що продовжать спільні дослідження з Epic Games і зосередяться на Unreal Engine, розробленому як фізичний рушій для генерації ігрового CG.
«Наприклад, ми повторно використали 3DCG-компоненти з музичного кліпу, знятого за допомогою віртуального продакшну, для створення гри, дія якої відбувається в тому ж світі, а також випустили короткометражний фільм, що підтверджує нашу концепцію, з використанням Unreal Engine», — повідомили в Sony.
Раніше Олександр Сердюк, співзасновник українського стартапу Respeecher, що розробляє програмне забезпечення для синтезу мовлення, розповів як страйк SAG-AFTRA у 2023 році вплинув на компанію. Попри складні рішення, зараз стартап наближається до прибутковості й готує маркетплейс із синтетичними голосами голлівудських зірок.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі