💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоСтартап
5 вересня 2024, 13:18
2024-09-05
Український ШІ-стартап Respeecher був змушений скоротити 40% команди через страйк акторів й сценаристів у США
Олександр Сердюк, співзасновник українського стартапу Respeecher, що розробляє програмне забезпечення для синтезу мовлення, розповів як страйк SAG-AFTRA у 2023 році вплинув на акторів. Попри складні рішення, зараз стартап наближається до прибутковості й готує маркетплейс з синтетичними голосами голівудських зірок.
Як повідомив Олександр Сердюк «Forbes Україна», через 118-денний страйк акторів й сценаристів у США у 2023-му, що коштував каліфорнійській економіці близько $5 млрд, Respeecher довелося скорочувати команду на 40% та радикально оптимізовувати витрати. Нині в стартапі працює 30 людей.
Станом на літо 2024-го Respeecher вже наблизився до прибутковості. У 2025 в стартапі очікують зростання виторгу щонайменше втричі. «І якщо наші гіпотези хоча б на 50% правильні, буде зростання вдесятеро й більше у 2026-му», — говорить Сердюк.
За його словами, цьому можуть сприяти скандали, пов’язані з ШІ, а також регулювання цієї сфери, бо в Respeecher вже «все роблять правильно», тобто з дотриманням авторських прав. Respeecher роками свідомо відмовлявся від швидких грошей заради репутації й довіри індустрії, ці інвестиції мають почати окупатися, вважає Олександр Сердюк.
Respeecher, чиїми клієнтами переважно є голлівудські студії, хоче стати платформою, що закриває всі потреби клієнтів у синтезованих голосах — від препродакшену до маркетингу. Вона матиме готові ліцензовані синтетичні голоси зірок, які можна придбати без проблем з юристами.
З маркетплейсом від Respeecher потрібно буде лише домовитися із зіркою про участь у проєкті та гонорар. А стартап зароблятиме на відсотках від кожного конкретного контракту. Протягом наступних 12 місяців стартап прагне підписати довгострокові контракти з трьома-чотирма студіями та залучити зірок на маркетплейс.
У серпні 2024 року розпочався страйк акторів через використання ШІ у відеоіграх. Профспілка акторів SAG-AFTRA веде переговори про умови «Угоди про інтерактивні медіа» (IMA) з переговорним комітетом видавців відеоігор, серед яких є Activision, Take-Two, Insomniac Games, WB Games та інші, що представляють загалом 30 компаній.
Український стартап Respeecher представив новий сервіс на Product Hunt. Як світові зірки заговорили українською завдяки йому
Ai-стартап Respeecher, заснований українцями, запустив на Product Hunt Marketplace, щоб сервіс, який трансформує за допомогою штучного інтелекту голоси голлівудських зірок, став доступним не лише для компаній, а й для звичайних людей.
Ми вирішили нагадати про унікальну розробку, про яку розповів нам Олександр Сердюк, один із засновників компанії.
текст від 4 травня 2022 року
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі