💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Ігор Вишневський Увійти в ІТ
19 жовтня 2024, 10:29
2024-10-19
Скільки українців скористалися навчальними ваучерами до 30000 грн: за них можна було отримати фах у ІТ
Від початку 2024 року 20000 громадян отримали ваучери на навчання за державні кошти, щоб здобути нову професію чи спеціальність або підвищити свій рівень за існуючою.
Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки з посиланням на першу віцепрем’єр-міністерку — міністерку економіки Юлію Свириденко.
«Ми запустили кілька навчальних програм, зокрема можливість отримати ваучер на навчання для здобуття нового фаху або підвищення професійного рівня. Цього року 20 000 українців скористалися цією можливістю, а держава профінансувала їхнє навчання на суму 223 млн грн», — зазначила вона.
Станом на сьогодні сума ваучера не може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець або сама людина доплачує різницю самостійно.
Найбільше ваучерами скористатилася для отримання спеціальностей у медсестринстві (3629), психології (3144), кухарській справі (1775), професії водія (1354), дошкільній освіті (861).
«Загалом ваучер можна використати для навчання за 155 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо», — зазначають у міністерстві.
Водночас, як бачимо з даних, ІТ-сфера за цією програмою не є найбільш затребуваною.
Отримати ваучер можуть не всі категорії громадян, а, зокрема:
люди віком старше 45 років, але до настання пенсії;
ветерани, учасники бойових дій;
внутрішньо переміщені особи;
люди з інвалідністю;
люди, що отримали поранення внаслідок військової агресії або пройшли полон.
Нагадаємо, що минулого року ваучери на навчання отримали понад 18 000 українців на 252 млн грн.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.