Стас ЮрасовГаряченьке
22 листопада 2022, 17:26
2022-11-22
SpaceX Ілона Маска подала в суд на українську компанію і хоче відібрати її ім’я. Ми дізналися деталі цієї дивної історії
Американська компанія SpaceX (Space Exploration Technologies Corp.) подала позов на українську компанію ТОВ «Старлінк» та на Укрпатент. Провадження по справі було відкрите 24 жовтня.
Американська компанія SpaceX (Space Exploration Technologies Corp.) подала позов на українську компанію ТОВ «Старлінк» та на Укрпатент. Провадження по справі було відкрите 24 жовтня.
SpaceX хоче достроково припинити дію торговельної марки «Старлінк» — Starlink.
Що відомо
Виявилося, що український однойменний бренд Starlink існує вже дуже давно. Заявку на її реєстрацію українська ТОВ «Старлінк» подала, згідно з даними реєстра торгівельних знаків, ще у березні 2010 року. А сама реєстрація знаку відбулася у лютому 2011.
Нагадаємо, що дочірня компанія американської Starlink з’явилася в Україні у квітні 2022 року. Вона має назву ТОВ «Старлінк Юкрейн». Також після початку війни Starlink почав надавати в Україні послуги супутникового інтернету.
Засновником ТОВ «Старлінк» є Сергій Дулицький. Ми зв’язалися з ним. Сергій розповів, що юристи Маска вийшли на нього десь рік тому, ще до початку війни. Вони вимагали віддати на користь американського Starlink торговельну марку. Причина: «Starlink — це всесвітьно відомий бренд. Тому віддайте».
Які бренди має SpaceX в Україні
Відомо, що SpaceX в Україні ще у 2020 році подав на реєстрацію бренд SpaceX Starlink. Права на нього він отримав у серпні цього року.
Також у цьому році SpaceX подав в Україні на реєстрацію ще однієї торгівельної марки — SpaceX by Starlink.
Що далі
Сергій Дуліцький розповів, що його компанія надає IT-послуги та надає їх під брендом StarLink вже дуже давно — більше 14 років. Сама компанія ТОВ «Старлінк» зареєстрована, згідно реєстру, ще у 2009.
Starlink — це послуга супутникового Інтернету від SpaceX, яка працює на низькій навколоземній орбіті (LEO). Starlink був вперше анонсований у 2015 році, а почав пропонувати послуги клієнтам у 2020 році.
Сергій Дулицький каже, що не хоче просто так віддати свою назву американській компанії. «Ми ж не винні в тому, що обрали таку назву. До речі, ще задовго до того, як з’явився сам Starlink», — підкреслює він.
Засновник української компанії допускає, що може піти на переговори зі SpaceX, але на умовах того, що остання компенсує його фірмі втрати, пов’язані з відмовою від бренду. Він підкреслив, що по цьому імені його бізнес знають клієнти, багато років на цьому домені працювала пошта і так далі.
Перше засідання по справі назначение, за інформацією Сергія, на 8 грудня.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.