Вікторія ГорбікГаряченьке
26 червня 2023, 14:15
2023-06-26
SpaceX поступився правами на ТМ українській компанії «Старлінк» і буде змушений виплатити грошову компенсацію. Але не факт
Наприкінці листопада корпорація SpaceX Ілона Маска подала судовий позов на українську компанію ТОВ «Старлінк» киянина Сергія Дулицького.
Суд першої інстанції віддав право на ТМ українській компанії та присудив SpaceX виплатити грошову компенсацію, але суперечка щодо дії торговельної марки Starlink на території України триває. AIN пише, що SpaceX подала апеляцію.
Наприкінці листопада корпорація SpaceX Ілона Маска подала судовий позов на українську компанію ТОВ «Старлінк» киянина Сергія Дулицького.
Суд першої інстанції віддав право на ТМ українській компанії та присудив SpaceX виплатити грошову компенсацію, але суперечка щодо дії торговельної марки Starlink на території України триває. AIN пише, що SpaceX подала апеляцію.
З чого все починалось
Українську торгову марку «Старлінк», який спочатку походив від «Старлінг», тобто «шпак», або «скворец» — російською, що співзвучно з прізвищем одного із засновників компанії, зареєстрували у 2011 році.
Дочірню компанію американської SpaceX, яка отримала назву ТОВ «Старлінк Юкрейн», зареєстрували в Україні у квітні 2022 року.
Подробиці про те, як з’явився український «Старлінк», що надає IT-послуги, в інтервʼю для dev.ua розповів власник українського ТОВ «Старлінк», Сергій Дулицький.
Перший позов
У листопаді 2022 року американська компанія SpaceX (Space Exploration Technologies Corp.) подала позов на українську компанію ТОВ «Старлінк» і на «Укрпатент», щоби припинити дію торговельної марки «Старлінк» — Starlink. Провадження за справою відкрили 24 жовтня.
Але суд відмовив американцям та ухвалив стягнути зі «Спейс Експлорейшн Текнолоджіз Корп.» (Space Exploration Technologies Corp.) на користь ТОВ «Старлінк» 480 000 грн витрат на професійну правничу допомогу та 60 000 грн витрат, пов`язаних із проведенням експертизи.
Що в підсумку
Корпорація продовжила боротьбу, і 19 червня Північний апеляційний господарський суд виніс ухвалу, за якою зобовʼязує поновити апеляційне провадження у справі № 910/10906/22 за апеляційною скаргою «Спейс Експлорейшн Текнолоджіз Корп.» (Space Exploration Technologies Corp.) на рішення Господарського суду міста Києва від 02.03.2023.
«Вони подали на нас до суду на анулювання нашої ТМ, вони фактично атакують мій бізнес, ми маємо захищатися, у нас немає іншого виходу. Будемо відстоювати свої інтереси в судовому порядку», — говорить у коментарі AIN власник української компанії та торгової марки.
Розгляд справи буде відбуватись у судовому засіданні 15.08.2023 року.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.