🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоГаряченьке
26 березня 2025, 09:46
2025-03-26
Спіраль у небі над Європою, яку спостерігали в понеділок, була від запуску SpaceX. Як утворюється це рідкісне явище — пояснюють метеорологи
У понеділок можна було побачити в нічному небі над Європою велику сяючу спіраль, імовірно, викликану запуском ракети SpaceX у США. Спеціалісти метеорологічної служби пояснили, як утворилася ця хмароподібна форма.
У понеділок можна було побачити в нічному небі над Європою велику сяючу спіраль, імовірно, викликану запуском ракети SpaceX у США. Спеціалісти метеорологічної служби пояснили, як утворилася ця хмароподібна форма.
Метеорологічна служба заявила, що форма, ймовірно, утворилася через застиглий шлейф палива з вихлопних газів ракети, який відбивав сонячне світло і, здавалося, обертався в атмосфері, пише BBC.
У понеділок, 24 березня, ракета Falcon 9 космічної компанії Ілона Маска стартувала близько 13:50 за місцевим часом у Флориді (17:50 GMT) у рамках секретної місії уряду США.
Falcon 9 — це ракета багаторазового використання. Після запуску перша частина виводить у космос корисне навантаження, яке вона несе, наприклад, супутник.
Поки ця частина ракети повертається назад до Землі, другий ступінь ракети продовжує виводити супутник на потрібну орбіту.
Після виходу на орбіту другий ступінь викидає залишки палива, які миттєво замерзають через висоту і формуються у вигляді спіралі через рух ракети, коли вона падає назад на Землю.
Світло відбивається від застиглого палива, роблячи його видимим на Землі.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.