🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
14 червня 2024, 12:21
2024-06-14
Справжня фотографія зайняла 3 місце в конкурсі ШІ-зображень. Коли це з'ясувалось, автора фото дискваліфікували
Журі фотоконкурсу дискваліфікувало одне із зображень, яке спочатку увійшло до трійки фіналістів у категорії «Мистецтво штучного інтелекту». Фотографія була насправді зроблена людиною, а не згенерована штучним інтелектом.
Журі фотоконкурсу дискваліфікувало одне із зображень, яке спочатку увійшло до трійки фіналістів у категорії «Мистецтво штучного інтелекту». Фотографія була насправді зроблена людиною, а не згенерована штучним інтелектом.
Курйозна ситуація сталася на премії 1839 Awards, яка була започаткована минулого року як спосіб «вшанувати фотографію як вид мистецтва». Її журі складається з досвідчених суддів, які зокрема працюють з фотографіями в The New York Times, Christie’s та Getty Images. Про це пише Ars Technica.
Правила конкурсу передбачали виділення зображень зі штучним інтелектом в окрему категорію, щоб відокремити генеративні ШІ від «тих, хто використовує камеру як художній засіб», зазначається на сайті 1839 Awards.
Щодо категорій, не пов’язаних зі штучним інтелектом, у правилах 1839 Awards зазначається, що вони «залишають за собою право вимагати докази того, що зображення не було створено штучним інтелектом, а також докази права власності на оригінальні файли». Однак організатори премії не вимагали жодних відповідних доказів того, що роботи в категорії ШІ були створені штучним інтелектом.
Цим скористався фотограф Майлз Астрей, який подав свою фотографію «F L A M I N G O N E» до цієї категорії, де вона потрапила до шорт-листа, а потім посіла третє місце серед безлічі інших робіт, які не були зроблені фотографами. Фотографія також отримала приз глядацьких симпатій у категорії «Штучний інтелект» після того, як Астрей публічно агітував своїх підписників у соціальних мережах проголосувати за неї.
Сторінка переможців премії 1839 Awards у категорії «ШІ» до того, як фото Астрея було дискваліфіковано
За словами Астрея, він відправив фото в категорію ШІ, «щоб довести, що створений людиною контент не втратив своєї актуальності, що матінка-природа та її інтерпретатори-люди все ще можуть перемогти машину, і що творчість та емоції — це щось більше, ніж просто набір цифр».
Після зізнання Астрея, організатори премії 1839 Awards зазначили, що його заявка була дискваліфікована, оскільки вона «не відповідала вимогам до категорії зображень, створених штучним інтелектом».
«Ми розуміємо, що в цьому був сенс, але ми не хочемо заважати іншим художникам здобути перемогу в категорії ШІ. Ми сподіваємося, що це принесе обізнаність (і послання надії) іншим фотографам, які стурбовані проблемами ШІ», — зазначили організатори.
Майлз Астрей каже, що його дискваліфікація з премії 1839 Awards була «цілком виправданим і правильним рішенням», яке він очікував і повністю підтримує. Але він також пише, що початковий успіх роботи на конкурсі був перемогою не тільки для нього, але й для багатьох інших творчих людей.
Стартап із редагування фотографій Picsart запускає 20 ШІ-інструментів, які допоможуть створювати відео, зображення, GIF-файли, логотипи, фони та багато іншого
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі