«Самі собою Starlink мають велику кількість проблем, бо працюють через супутник. Нам треба було б купити десятки цих роутерів, щоб локації працювали — бо один Starlink розраховано десь на 20 людей. Плюс — усі разом вони „фонять“, як Чорнобиль. Але вони часто не допомагають, не розв’язують проблему швидкої комунікації», — розповів засновник коворкінгів Creative States Ілля Кенігштейн в інтерв’ю LIGA.net.
Замість Starlink у Creative States Arsenal провели пасивне оптоволокно, яке не пов’язане з міськими «колодязями» зв’язку. «Коли кабельні колодязі зв’язку „лягають“, провайдер вмикає генератор, і ми маємо інтернет», — розповів Кенігштейн.
Додатково, за його словами, в Арсенал протягнули оптоволокно з КВЦ «Парковий». Звідти ж — провели інтернет в БЦ «Гулівер». «У Дніпрі — ще думаємо, як розв’язати проблему: ведемо перемовини з сильними провайдерами, поки що працюємо з 7–10 „старлінками“», — розповідає підприємецб.
За словами власника Creative States, компанія купила приблизно 20 Starlink. «Спочатку замовили на офіційному сайті. Коли ми місяць просто простояли у черзі, почали купувати на сірому ринку у посередників. За кожен Starlink платили 50 000 грн (офіційна ціна — близько 22 000 грн. — ред.)», — каже він.
Окрім того, Creative States має генератор від А Development. «Ми платимо їм за кіловати, за бензин. Якби блекаут в Арсеналі тривав місяць і ми б весь час працювали на генераторі, ми б заплатили понад 2 млн грн. Це дуже великі гроші. Але що робити», — каже Кенігштейн.
Також, за його словами, в коворкінгу є запас алкоголю на випадок позаштатної ситуації, купуємо в промислових масштабах.
«Коли вперше був блекаут, генератор ще не приїхав. У людей був шок. Ми за годину розставили свічки й почали пропонувати людям просеко. Коли нема що робити, залишається пити, хоча б для того, щоб знизити рівень стресу. Це про людяність, ми маємо пропонувати людям нормальність», — поділився бізнесмен.
Product Designer задонатив ЗСУ особистий Starlink. Як він це зробив
Арсеній Фещенко працює на позиції Product Designer платформи по оренді квартир у Києві та Лондоні bird. Нещодавно хлопець задонатив на потреби ЗСУ особистий Starlink. Розповідаємо, як це вдалося зробити.
Британець створив інструмент для злому Starlink з деталями на $25. Чи виведе він термінал з ладу? WIRED
Британський дослідник безпеки Леннерт Воутерс створив modchip — спеціальний інструмент злому, який можна приєднати до антени Starlink. Готові деталі для нього коштують $25.
10 серпня на конференції з безпеки Black Hat у Лас-Вегасі дослідник розкрив подробиці збоїв у терміналах Starlink та розповів про те, як серія апаратних недоліків дозволяє зловмисникам отримати доступ до системи і запустити власний код на пристроях. Про це написав WIRED.
Бойова гігієна. Чим небезпечний WiFi на передовій, та чому інколи прилітає по Starlink: пояснює айтішник
Володимир Степанець, Senior Systems Architect в EPAM Poland написав великий пост-пояснення про те, чим небезпечний інтернет на передовій та чому роздавати його не варто як з терміналів Starlink, так і зі смартфону.
Публікуємо його аргументи, правила та поради.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі