🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоGameDev
8 січня 2025, 09:54
2025-01-08
Lenovo Legion Go S стала першою сторонньою портативною консоллю, яка отримала операційну систему SteamOS від Valve
Компанія Lenovo представила на CES 2025 портативку Legion Go S з підтримкою одразу двох операційних систем — Windows 11 та SteamOS. Це перший third-party портативний PC з офіційною ліцензією від Valve.
Як повідомляє Engadget, технічні характеристики двох варіантів Legion Go S дуже схожі.
Вони оснащені або чіпом AMD Ryzen Z2 Go, або процесором Lenovo Z1 Extreme APU, який використовувався в попередній моделі, до 32 ГБ оперативної пам’яті, SSD-накопичувачем на 1 ТБ і акумулятором місткістю 55,5 Вт*год. Консолі також мають слот для карт пам’яті microSD для розширюваної пам’яті, два порти USB 4 і 3,5-мм аудіороз'єм. Основною відмінністю є їх колір і дата випуску, оскільки Windows 11 Legion Go S постачається в білому кольорі, в той час, як модель SteamOS буде доступна в чорному кольорі.
У порівнянні з оригінальним Legion Go, S-версія має менший, але все ще великий 8-дюймовий OLED-дисплей із частотою оновлення 120 Гц (порівняно з 8,8 дюймами) з роздільною здатністю 1 920×1 200 і VRR замість 2 560×1 600 144 Гц, як в оригіналі. Він також не має знімних контролерів або підставки. Як і попередня версія, Legion Go S матиме аналогові стики з датчиками ефекту Холла, яких немає в конкурентів, таких як дорогий ROG Ally X від ASUS.
«Ми раді оголосити, що анонсований на виставці CES 2025 пристрій Lenovo Legion Go S — Powered by SteamOS™ став першим портативним комп’ютером з офіційною ліцензією на SteamOS від Valve. Ми розробили цю операційну систему так, щоб забезпечити бездоганний оптимізований для ігор користувацький досвід, водночас зберігаючи доступ до потужності й багатозадачності PC», — прокоментували розробники сервісу Steam, компанія Valve.
Вони підкреслили, що SteamOS — це та сама операційна система, на якій працює Steam Deck, і її фахівці «налагоджують її для досягнення повної підтримки Lenovo Legion Go S та надання користувачам цього пристрою такого ж бездоганного досвіду».
У Valve заявили, що підвищили сумісність SteamOS і з іншими портативними пристроями. Компанія планує випустити для них бета-версію SteamOS перед виходом Legion Go S.
«Мені здалося дивовижним, наскільки він схожий на Steam Deck, попри те, що він не зроблений Valve. Інтерфейс майже ідентичний, єдиною відмінністю є деякі тонкі налаштування, які Lenovo додала для підтримки таких речей, як RGB-підсвічування та вища 30-ватна потужність TDP… Однак найбільшим моїм відкриттям є те, що ОС Valve відчувається трохи швидшою, ніж на Steam Deck, що я пов’язую з новим процесором Legion», — відзначи журналіст, який тестував Legion Go S.
Старша версія Legion Go S під управлінням Windows 11, як очікується, з’явиться у продажу десь наприкінці січня за ціною $730 з процесором AMD Z2 Go, 32 ГБ оперативної пам’яті та 1 ТБ сховищем. Legion Go S з 16 ГБ на SteamOS матиме нижчу стартову ціну — $499, порівняно з аналогічною моделлю на Windows, яка стартує від $599. Але ці версії з’являться лише в травні.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.